Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyensúlyzavar!? Mitől?...

Egyensúlyzavar!? Mitől? Gyógyítható? Otthon hagyhatom egyedül őket?

Figyelt kérdés
A cicám egyik pillanatról a másikra elvesztette az egyensúlyát. 3 hónapos. Úgy jön-megy, mint egy részeg. A lábaival nincsen semmi baj, holnap természetesen elviszem állatorvoshoz - most egy órája produkálja a tüneteket jön-megy-mászik-esik-kel, és ilyenkor már nincs doki. Olvastam, hogy középfül-gyulladás lehet, ez ugye gyógyítható? Holnap dolgozni kell mennem, csak meló után tudom elvinni, otthon hagyhatom őket egyedül? (Napközben most egyedül vannak, mert a párom kórházban van.) Ketten vannak a tesójával - a másiknak semmi baja. Ők ilyen kinti-benti cicák, de kint csak akkor vannak az udvaron, amikor én is. (Reggel egy félórát-meg délután.) A kertből nem mennek ki, mindig szem előtt vannak, semmi rosszat nem ehetett.
2009. szept. 29. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó esetben középfül probléma (ott van az egyensúly érzékszervek nagy része), rosszabb esetben agyvérzés -a cicámnak ez volt- bár a tied még fiatal, úgyhogy nem valószínű. A cicám teljesen rendbejött, igaz, hogy fél év alatt.

Ne engedd ki amíg nem vagy otthon, és feltétlenül vidd orvoshoz holnap.

Ne izgulj, rosszabbodni nem fog az állapota, és írd meg légyszi, hogy mi lett!

2009. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elvittem anyósomékhoz a cicát, ott a sógornőm is, világ életükben volt cicájuk, nagyobb tapasztalatuk van benne, kikérdeztek, nézték a cicát, nyomogatták - óvatosan - a fülét is megnézték - szép neki, és arra jutottak, hogy valószínű, hogy meghúzódhatott "csak" a gerince - mert jön-megy, felmászik az ágyra, leugrik. Amikor kint voltunk, elég magasról leugrott a fáról (kb 2-2,5 m lehetet), lehet, hogy akkor történt a baj. Én akkor nem vettem észre bajt, de utána nem sokkal be is jöttünk, és akkor vettem észre. Lába biztos nem fáj, nem tört el. Azért mindenképp beszélek dokival holnap.
2009. szept. 29. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rendes dolog volt Tőled!

Jobbulást a cicusnak, és írjál, hogy mi lett.

2009. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most alszik kinyúlva. Csak mikor felkel, elindul lefelé és szinte leesik az ágyról. (Hát itt alszanak az ágyon mindig, istenem. :) ) Próbáltam lent a földön elaltatni, de feljött az ágyra. Sosem aludtak földön.
2009. szept. 29. 22:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha fel tud menni az ágyra, akkor olyan nagy baj nem lehet. Az enyémek is fent alszanak, ezért ne szabadkozz, én férfi létemre imádom a cicákat.

Holnap a doki után írjál, hogy mi lett, akár privátban is.

2009. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem a dokival telefonon, mondta, hogy ha szaladgál meg játszik, akkor szerinte semmi komoly, de ha gondolom vigyem be, megnézi. Szerencsére vaklárma volt! Mire hazajöttem és vittem volna a cicát dokihoz, semmi baja sem volt!!! Le-föl ugrabugrált az ágyról bénázás nélkül:DDD Jól megijesztettem a doktorbácsival és meggyógyult! Szóval tényleg csak egy megrándulás lehetett. Tehát nem vittem el. Már a számítógép-házon is jön-megy (tegnap leborult róla - ha gépezek, akkor azon is ugrálnak).

Köszönöm az aggódást! :DD

2009. szept. 30. 19:39
 7/7 anonim válasza:

az én cicámnak is ez a baja mit tegyek?


Egyszerűen nem bír megállni a lábán dőlöngél,enni eszik,hasmenése van!!


MIT TEGYEK SEGÍTSETEK!!!

2012. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!