Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskát ajánlanátok...

Firestorm kérdése:

Milyen macskát ajánlanátok kutya mellé? Melyik az amelyik a legkönnyebben idomul egy kutyához?

Figyelt kérdés
Tudom minden nevelés kérdése kis korában könnyen összeszoktathatóak. Én egy Maine Coon-t szeretnék igazság szerint tenyészetből.A karmát mielőtt hozzám kerül le szeretném vágatni,hogy még véletlenül se kapja ki a kutya szemét (csak a hegyes részt).Ezzel nem ártanék a macskának?
2013. máj. 9. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
igazából inkáb a kutyán múlik a dolog. ha olyan östönökkel rendelkezik, akkor bmilyen fajtát üldöz, támad, hajt. ha nem, akkor bmelyikkel összeszokik. neki mindegy, h mennyire drága, a macska az macska
2013. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
szerintem sincs külön kutyakedvelő macska, lényeg h még pici legyen a cica, hogyha a kutyád toleráns is a macskákkal a kiscica hozzá tudjon szokni, nagymacska esetén ez nehezebb
2013. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Itt nem az árról volt szó.Vannak macskafajtáj,ha jól tudom amelyik könnyebben idomulnak a kutyákhoz.


Nem hajt semmilyen állatot (Staff-pit mix) kicsi korától kezdve szocializálva van más állatokhoz,nyúl,csincsilla,patkány,hörcsög stb...

2013. máj. 9. 11:17
 4/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság elég játékos.7 hónapos a kutya,viszont nem durván játszik a nyuszi körül is inkább pattogott meg magyarázott neki,aztán amikor a nyúl megunta akkor felült a 2 hátsó lábára és elkezdett "csapkodni" a két első mancsával a kutya felé és olyankor szépen félre vonult a kutya és nem szórakoztatta tovább.
2013. máj. 9. 11:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két Maine-m van, 3 kutya mellett, nagyon jól elvannak. A cicák kicsik voltak, ők jöttek később, nem féltek a kutyától, hamar összeszoktak. Régebben az előző macskám (szintén Maine) már idősebb volt, amikor a kutyák hozzám kerültek, de úgy sem volt gond. A körmük végét le szoktam én is csippenteni, csak a hegyéből.

A Maine Coon jó választás, nagyon békés fajta, jól kijön más állatokkal is, okos, családszerető.

2013. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Megkérdezhetem honnan vásároltad és mennyiért?

Természetesen pm-ben is írhatod,ha úgy jó :)

2013. máj. 9. 11:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor tuti nem lesz baj. a kutyus békés, a macsek meg kölökként jön. akármilyen lehet, meg fogja szokni, még életreszóló cimbik is lehetnek :)
2013. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Megírom pm-ben
2013. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Nekem eddig mindig egyszerre volt kutyám és cicám általában sima házicicák voltak de most sziámi cicám van kutyussal :)

Szerintem csak annyi a lényeg hogy a cica kiskorától legyen együtt a kutyussal és jó mert még a kutyád se olyan idős az elején meg kell majd szokniuk egymást de az enyémek a végén teljesen összenőttek mindig mintha testvérek lettek volna sztem tényleg akármilyen cicus jó kutyus mellé de nekem eddig a kis sziámim a legnyugisabb és legbékésebb!

2013. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség kedves kérdező, hogy melyik a leg kutyához idomúltabb. Ilyen egyszerűen nincsen >.~


Ha egy macska és egy kutya, együtt nőnek fel, az a macska nem fog félni a szomszéd harapós kutyától, mert a saját kutya nem bántja. Így szegény veszélyben lehet.


Ha együtt nőttek fel, ismerik egymás reakcióját, de ezáltal a macska nem fog félni más idegen kutyáktól.


Ha pedig a macska nem szokik hozzá egy kutyához hanem már nagyként lenne ott, és a kutya sem "ismeri" közelebbről a macskát ott okozhat némi gondot. Mert a nyelv beszédük teljesen más.


PL:


Ha egy kutya csóválja a farkát örül, de ez egy macskánál az idegesség jele.

Ha egy macska dorombol, azt a kutya morgásnak veheti fel, így megint össze kaphatnak.


Jól írtad, kedves kérdező, hogy nevelés kérdése és persze számít az, hogy együtt nőjenek fel, így viszont vigyázni kell idegen kutyákkal ne kerüljön össze a macska.

2013. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!