Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem sziámi cicám?

Hogyan neveljem sziámi cicám?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy sziámi kiscicát, és ha minden igaz meg is kapom tavasszal, mert ismerősöm azt mondta h a őszi cicák nem olyan jók.. na mind1..

Hogy kell gondozni? hetente elég egyszer átfésülni és átkefélni? Mit szabad nekik adni enni? Gondozással kapcsolatban várom a válaszaitokat! Köszii


2009. szept. 30. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem jók az őszi cicák???!!! Ezt nem értem!!!

Volt sziámi cicám, és egy igazi jellemek, a legutóbbi meg főleg, elég nehezen kezelhető volt. Akaratos, és RENGETEGET

nyávogott, mindenért folyamatosan. Nevelni nem igazán tudod őket, mondjuk nagyon értelmes fajta. Nagyon ragaszkodóak, majdhogynem mint a kutyák. Anyukámat a boltig is elkísérte, és megvárta a bolt előtt, mindenki a csodájára járt. Amit szeretett volna, azt kikövetelte, addig nem hagyott békén, és folyamatosan csak beszélt hozzánk, tehát jókat lehet velük dumálni. Elég harcos természet, lehet egy kicsit durvább mint egy házi cica, de nem általánosítok. Mindenesetre szépek, és intelligensek. Macskatápot, házi kosztot mindent adhatsz neki, csak húst nyersen soha! A szőrével nincs sok gond, mindig szép. Oltasd be kombinált oltással, kapjon féreghajtót, és 1 éves kora körül ivartalanítsd ki, ha nem szeretnél kiscicákat. Főleg akkor jó ha szobacica, mert a fiúk jeleznek, pisilnek mindent, ami büdös, a lányok meg tüzelnek.

2009. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van sziámink, már 4,5 éves :-)

Nagyon akaratos, rettentő hangos fajta. Jól gondold át, hogy valóban ilyet szeretnél-e. Nagyon következetes neveléssel el lehet érni némi eredményt.

Valóban nagyon ragaszkodó, inkább az emberhez kötődik, mint a helyhez. Velünk elég sokat utazott, szinte rögtön megszokta mindig az új helyet. Valóban nagyon sokat "beszél", folyamatosan lehet vele kommunikálni. Nagyon értelmes fajta.

Etetés: mi megpróbáltuk az elejétől kezdve vegyesen táplálni, de gyakorlatilag a száraztápon kívül szinte semmit nem eszik meg. Az előzőt kiegészíteném azzal, hogy csirkehúst nyugodtan adhatsz neki nyersen, sőt erre szüksége is van, de sertéshúst SOHA! Száraztápokból érdemes megvenni a prémiumabb fajtákat. Elég drágák, de sok értékes tápanyagot tartalmaznak. Szinte teljesen tudj hasznosítani a cica szervezete, ezért pl. kisebb mennyiséget fog a cica kakilni. Ez nem utolsó szempont, ha lakásban akarod tartani. Alomból is jobb megvenni a jót, mint kísérletezgetni az ócskákkal.

Szőre: a miénk teljesen szobacica, a szőre sajnos szinte állandóan hullik valamennyire. Szerintem nem elég hetente átfésülni, inkább 1-2 naponta.

Ivartalanítás: a miénk már 7 hónaposan tüzelt, már meg volt beszélve a dokival, hogy néhány hét múlva visszük ivartalanítani, de ezt nem várta meg a cica. Úgyhogy az első tüzelését végigszenvedtük - ez lakásban főleg borzasztó, örökös nyávogás - aztán vittük műtétre. Mindenképpen ivartalanítsd!

Oltások: van néhány féle oltás amit érdemes beadatni a cicának, állatorvossal konzultálj ezügyben, mert itt is számít valamennyit, hogy kinti vagy benti cica lesz-e. Féreghajtózni kb. negyedévente kell, ez nem nagy költség.

Húúú, most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed, nyugodtan írj akár privit is.

2009. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Két sziámi cicám van. Az egyik októberben született, a másik január végén. Semmi baj velük. Nagyon elevenek és tényleg sokat nyávognak. Hetente kétszer fésülöm őket. Reggel este kapnak alutasakos kaját (ketten egyet) v. húst v. halat, napközben pedig csak száraztáp (Royal Canin) van elöttük.

Nézzétek meg őket! A világosabb cicus a kiscsaj:

http://www.youtube.com/watch?v=P8WxxqeHr6c&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=DnX6FDOVrLY

2009. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok... ja, és az ivartalanításról annyit, hogy előbb-utóbb ha akarod, ha nem úgyis muszáj lesz, mert ivarzáskor elviselhetetlenek :)
2009. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
A nyers csirkehúshoz annyit hozzátennék, hogy az enyém néha kapott, és utána annyira rászokott, hogy nem volt hajlandó mást megenni, ezért nem ajánlom azt se nyersen. Szerintem hosszú távon már nem jó nekik a nyers hús.
2009. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok...

Azért ajánlottam a nyers csirkehúst, mert abban természetes formában van jelen a taurin, ami a macskák (pl.: szeme) egészsége szempontjából kiemelt jelentőségű. A macskaeledelek is tartalmaznak ugyan taurint, de néha nem árt természetes formában is adni a cicának. Ha mondjuk 1-2 hetente ad az ember nyers csirkehúst (amúgy lehet adni nyers marha- vagy nyúlhúst is), akkor nem hiszem hogy fennállna a hozzászokás veszélye.

2009. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát akkor az enyém az egyetlen kivétel, mert az bizony hozzászokott. Szegény, nyugodjék békében. :(
2009. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! nem tom h miért nem jók az öszi cicák..... nekem ezt mondta egyik ismim.... nem tom..... nagyon köszi a tippeket. fiú cicám lesz és ivartalanítani szeretném :D tudom, hogy akaratos, de azok a kék szemek :D
2009. okt. 1. 10:47
 9/9 anonim ***** válasza:
én most akarok venni sziámi cicát:)
2011. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!