Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha levágom a macska körmét...

Ha levágom a macska körmét mennyire tud kárt tenni a bútorokban, kanapé, fa bútorokban?

Figyelt kérdés
Szülőhöz kell költöznöm és viszem a macskámat is. Anyukám kinyírna kb, ha valamiben kárt tenne, pont most vett új bútorokat.

#macskakaromvágás
2013. máj. 9. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Szóval én nem tenném, hogy levágom a macska körmét!

Arra szüksége van, tövig vágni úgysem fogod tudni, ha pedig akármennyi is marad, azt ugyanúgy fogja aggatni mindenbe, mert ez alapszokás, alapmozgás náluk.

Levágni egy macska körmét az én szememben olyan, mint ledarabolni a halnak az uszonyait!!!!

2013. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

3 tipp macskakaparás ellen


[link]

2013. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az egyiknek vágom, a másiknak nem, de egyik se tesz kárt a bútorokban, meg semmiben, pedig lakásban lakunk. Ilyen tengerifű vastag fonott vagy ilyesmi szőnyegünk van, azon élezik a körmüket, de azon se látszik, meg van kaparófa. Ha biztosítasz neki olyat, ami nagyon jó erre a célra, akkor eszébe se fog jutni szöcskölni a bútorokkal. De az erek miatt úgyse vághatod le őket csutkára, a lenyesett maradékkal meg ugyanúgy élezi a körmét ha talál alkalmas helyet.
2013. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves jószomszéd, gondolom te is vágod a körmöd és nem halsz bele. Azért ne dramatizáld már túl, nem kiműttetni akarja. A kettő közül az egyik macskánknak, ha nem vágjuk, akkor úgy megnő, hogy már zavarja és bele akad mindenbe. Erre nem árt figyelni, ahelyett, hogy uszony darabolást kiáltasz mert végleg is deformálódhat a lába, .
2013. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze nem teljesen, csak a végét, van karomvágóm, de eddig nem használtam. A saját bútoromat annyira nem sajnáltam, a kanapén élezte néha a körmét, igaz elég rossz anyagból is volt, meglátszott rajta. Hozok kaparófát, meg rendes fát is neki. Benti macska, azt tudom, hogy a kintieknek nem szabad vágni. A tippeket elolvasom, köszi!
2013. máj. 9. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Én karompárti vagyok, ha van hol éleznie a körmét (pl. kaparófa) akkor nem szedi szét a bútorokat. De ha már vágod, ügyelj arra, hogy tényleg csak a hegyét vágd le, mert majdnem végig erek és idegek futnak benne, ezért ha túl sokat vágsz le, akkor vérezhet és fáj is neki.
2013. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták már, csak keveset szabad vágni belőle, s inkább csak az első lábairól, hiszen a hátsóval nem kaparászik.


Leszoktatni, vagy büntetné ezért a cselekedetéért teljesen abnormális, és lehetetlen is. Soha nem fog leszokni róla, hiszen ezt az ösztöne diktálja. Macska, ez ezzel jár. Ha valakit ez zavar, annak nem macska való. Kaparászással karban tartja a karmait, s egyben szagjelzéseket hagy maga után. Ez ösztönös cselekedet.


Szobacicáknál teljesen normális dolog a karomvágás, sőt javasolt is, mivel nem tudja annyira koptatni, mint a kijárós cicák. Ezért mindenképpen érdemes beszerezni kaparófát, s megmutatni neki. Biztosan azt fogja használni a továbbiakban.


Kijárós macskáknak viszont ne vágjuk a karmait! Szüksége van rá, a koptatást pedig megoldja magának.

2013. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

A véleményemet nem írom le, mert moderálnák...

Gondolom nem vág földhöz, ha veszel neki egy kaparófát, és rászoktatod...

2013. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a p1csát kell moderálni azon ami azt véleményezi, hogy egy szobamacska körmét visszavágja? Tudod mi a különbség a körömvég lecsippentése és a kiműtése között? Mert valószínűleg ha moderálni kéne a válaszodat olyan hülye vagy, hogy nem. Vágom az egyik macskám körmét, mert ha nem vágom úgy megnő neki, hogy menni se tud a szőnyegen, mert minden lépésnél beleakad, meg dagasztani se tud, mert csak beleakad mindenbe. Semmi baja sincs tőle, végigdorombolja a körömvágást és mikor végzünk leszáll az ölemből és élvezettel élezi a maradék, már kényelmes körmeit a szőnyegben. Ráadásul viszonylag rövid idő alatt ismét ugyanolyan hegyesek a körmök, mint voltak.


Nem tudom, hogy mi a fenét kell itt felháborodni azon, hogy az anyjához költözve minimalizálná a károkat, ahogy lehet, hogy után ne az legyen, hogy két napod, van, hogy eltakarítsd a dögöt.


Nekünk van hatalmas három emeletes kaparófa, az egyik nagyon sokat használja, de emellett a forgószék támláját is szereti használni, igaz, nem látszik meg. A másik kizárólag a szőnyeget szereti, sose használt függőleges tárgyakat. Van még egy régi szar fotelunk, ami direkt a macskák miatt van megtartva, mert olyan anyaga van, hogy nem látszik, ha élezik rajta a körmüket, márpedig szeretik használni független a három emeletes fától. A szőnyeges konkrétan azt a vastag anyagot is szétbontotta pár hét alatt. És NEM LEHET rászoktatni a fára. Mit csinálsz vele, megvered? Neki az nem felel meg. Neki csak a szőnyeg jó és a fotel alsó sarka fekve.


Ahelyett, hogy örülnél, hogy inkább levágná a karmai végét, mint ki kelljen bäszni a picsäba.

2013. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Viszek neki kaparófát, sőt nyers fát is, mert szereti. Egy mozdulat és megvan a baj, hiába szoktatom, macskából van, ismerem a macskákat, ahogy az egyik válaszoló írta, csak minimalizálni szeretném a károkat. Vágtam már le egy másik macska körmét, neki is beleakadt mindenbe, és túlélte, észre sem vette, hogy megváltozott valami, csak nem akadt be folyton a körme. Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 10. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!