Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A szomszéd macskái...

SOS! A szomszéd macskái telekakálják a konyhakertet, bűz van, fertőzők is lehetnek, mivel tartsuk távol?

Figyelt kérdés

Nem akarom bántani őket, de MOST van teli a hócipőm! Nem értem, minek tart valaki macskákat, ha meg se tudja fogni őket, mert vadak, talán oltatni sem tudja, nem tudom... WC-re meg csak hozzánk járnak át, minden reggel több adag kaka van a petrezselymek között, megmaradni sem lehet a kint, mert olyan förtelmes bűz van ebben a melegben...


Amíg kutya volt, nem volt ilyen probléma. Viszont kutya most egy darabig nem lesz megint.


Sokféle reklámot lehet olvasni mindenféléről, de a Ti TAPASZTALATOTOKRA lennék kíváncsi. Mi az, ami bevált, mi az, ami nem ért semmit?


Sajnos a macska átmegy minden kerítésen, így a körbekerítés nem ér semmit.


El vagyok keseredve. Én, a nagy állatbarát, ott tartok, hogy megutálom a cicákat... :(


2013. máj. 10. 12:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja és nemcsak a konyhakertet, más kedvelt helyük is van, de az a legnagyobb baj.

Az egész kertből szeretném távol tartani őket.


Szellőztetni sem lehet a teraszajtókon, mert bejönnek a házba is!

2013. máj. 10. 12:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát... sajnállak nagyon.


De az egyetlen és tartós megoldás a kutya.

2013. máj. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, de Te is tudod, hogy a kutyatartás komoly dolog. Az olyan felelősség, mint egy gyerek...
2013. máj. 10. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg villanypásztor? Bajuk nem lesz tőle, de nagyon megijednek, azt sem tudják, mi csípte meg őket. Nagyon alacsony a fogyasztása.
2013. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Oldalt felül kerítés?Petrezselyemnél és hasonló nagyságú növényeknél maximálisan kivitelezhető.
2013. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen mindig úgy csináltuk, hogy kis karók voltak leverve a vetemények sarkain és csirkeháló volt kihúzva rá. Kap vizet, fényt, mindent az ágyás, de se a kósza madarak, se a macskák, se semmi nem fér hozzá. Ez olcsó megoldás is, meg biztos is.


Fogják itt neked mondani, hogy ültess ilyen olyan növényt, meg ultrahangos riasztó, meg távoltartó spray, de semmi se ér úgy se. A szagok főleg nem, egy kint élő macska folyamatosan találkozik mindenféle szagokkal, az nem fog megijedni semmi ilyen hülyeségtől, ha neki kényelmes turkálni a homokban.

2013. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok!


Most elsőre körbelocsoltam a telket citromlével... Szerintetek mire számíthatok...? :)


- Tyúkháló: és amikor petrezselymet akarsz szedni, akkor felgöngyölíted az egészet?


- Villanypásztor: azt lehet kis szakaszokon is alkalmazni?? Konnektorba kell dugni vagy akkus? Elég nehézkes helyekre kellene tenni, nem tudom, hogy lehetséges-e, mondjuk nyíló ajtó alatti réshez, viszont az ember nem kéne, hogy átessen rajta.. Hm... Pedig jól hangzik...


Minden tanácsért hálás vagyok!!!

:)

2013. máj. 10. 20:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

több méretű tekercsbe is lehet kapni a hálót, nyilván nem 10 méter széles és 15 méter hosszú ágyásokra gondolok. csibehálóból van mondjuk 50 centi széles is, azt már jól lehet kezelni, akár még alá is benyúlsz, kihúzod, ami kell, a macska meg nem megy be alá szarni. Az ágyások közötti homok utakra, meg lehet kavicsot szórni esetleg. Még milyen kulturáltan is mutatna...De persze nem muszáj, ha mondjuk ilyen ágyások vannak, ilyen kis ösvényekkel közte, az ágyás meg lecsibehálózva, akkor nem hiszem, hogy ott fog kacskaringózni, hogy a maradék helyen szarhasson.


[link]


Vagy itt van az egy lépéssel fejlettebb megoldás, a madárkár elleni háló: [link]


[link]


Amúgy érdekes, lehet egy saját macska beszerzése is megoldja, mert nálunk ilyen még sose volt, bár ivartalanítottak, de védik a területüket, ők meg nem szarnak mindenfelé.

Nekem ez újdonság, mert a macskák pont, hogy elássák a szart, de itt sokat látom, hogy szar bajok vannak a szomszéd macskáival, lehet ez is ilyen jelölés lenne? Mindenesetre nálunk jó puha homok van, ágyások is vannak, de a mieink nem szarnak bele, a betolakodókat meg elhajtják, az ő területük a kert.

2013. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a villanypásztort úgy gondoltam, hogy a kerítés mentén. Akár alul-felül is ki lehet húzni drótot. Mehet akkumulátorról, konnektorról is, de érdemes szakemberrel megcsináltatni, mert ha nem értetek hozzá, abból nem sok jó sül ki, a fogyasztása is nagyobb lehet. A füvet mindig nyírni kell alatta, semmi ne érjen hozzá, mert akkor "áthúz"=nő a fogyasztás, kisebb lesz a teljesítménye. Villanypásztor telepítése név alatt keress rá.
2013. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, igazán segítőkészek vagytok, jól esik!


Milyen kis ügyes ez a háló! A villanypásztor is jó ötlet, köszönöm! Talán valami gazdaboltot kellene felkeresnek, hogy ott megnézzek ilyeneket a saját szememmel.


Amúgy Ti most itt valami nagy veteményesre gondoltok, de csak egy pici konyhakert van a terasz mellett, kb. 3x3 méteres... :D Illetve hát a kert más rászeit is kinevezték WC-nek.


Ma csak 500 Ft-ot invesztáltam a citromlevekre, reggel első utam a konyhakertbe vezet, hogy voltak-e ott...


Igen, nekem is fura, hogy ennyire ideszoktak, és hogy csak részben vannak elásva a kakik, részben szabadon hevernek. Én még azt is hajlandó volnék elhinni, hogy más állat, de itt a macskán kívül csak nyest van, annak meg magvas, kicsi a kakija, és a kocsira helyezi, illetve a küszöbre, esetleg a kint hagyott cipőbe... :)

És van mókuska, de az pici állat...


Na a nyest a következő, aki ellen fel kell venni a harcot, mert tönkretette a házat, és szaporodik... Lehet, azt is külön kiírom.


Köszönöm még egyszer a tippeket!!!

2013. máj. 10. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!