Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent az, hogy határérték?

Mit jelent az, hogy határérték?

Figyelt kérdés
(Szerdán vettek vért az ivartalanított macskámtól,és azt írták a leletbe,hogy határérték az AIDS-ra vonatkozó érték.):((
2013. máj. 11. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

FIV-nél antitesteket szoktak nézni teszteléskor. Ezért érdekes a lelet, mert vagy van kimutatható antitest, vagy nincs. Tehát vagy pozitív, vagy negatív a végeredmény. Ezen belül még lehet fals pozitív, vagy fals negatív.

Lehet, hogy csak kis mennyiségben volt jelen a szervezetében, ami alig volt kimutatható, ezért írhatta, hogy határérték ..talán...szerintem hogy biztosra tudj menni, kérdezd meg az állatorvost erről, elvégre ő írta a leletet.

Volt vakcinázva ellene a macskád régebben?

2013. máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvastam már az ilyesmi tesztekről, hogy több fajta is létezik és van amelyiken pozitív van amelyiken negatív a vizsgálat eredménye. Sajna pontosan nem tudom, hogy melyik betegség volt ez, de azt tudom, hogy egy tenyésztő írta le a kálváriáját. Nekik azért ez komoly (a szűrések), szóval neki pozitív lett valamelyik eredménye és el is ajándékozta rögtön a cicát, nehogy a többieknek baja legyen. Azt írta, hogy a cica azóta is tök jól van, semmi baja. Szóval csak annyit akartam írni, hogy ne ijedj meg rögtön, mert lehet ez is pont olyan, hogy valami nem stimmelt a vizsgálatnál. Persze okoskodni sem akarnék. A doki, aki kielemezte mit mondott? Neten nincs róla bővebb leírás?
2013. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De mindenesetre általánosságban ezt jelenti a határérték, ezt elfelejtettem leírni az előbb:

van egy adott érték, amit néznek a vérben, legyen ennek a neve X. Egy egészséges állatban ez az X mondjuk 50-150 értékek között változhat. Az állatnak lehet, hogy kevesebb,mint 50, de lehet az is, hogy több,mint 150 ez az adott érték (egyik sem jó). De tegyük fel, hogy csak 1-2 egységgel tér el a szélső értékektől, vagy éppen ugyanannyi,mint a szélső értékek. Ilyen esetben beszélünk határértékekről.

2013. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem,nem volt ez ellen oltva a cicám(úgy tudom,hogy nincs is ellene védőoltás,vagy van?):(

Igazából a tünetei hirtelen soványság,reggelenként általában híg a széklete emiatt vittük el az állatorvoshoz,aki lázat mért:nem volt,végig tapogatta a cica testét(daganatot keresett,nem talált),kétszer vettek tőle vért,elsőnek magas fehérje szám volt,meg a veséjében valamilyen érték magas volt,így ultrahangozták,hogy nincs-e daganata a veséjében,vagy valamilyen elváltozás,amely a macska leukozis utal,de szerencsére nem volt semmi.Utána újra vettek tőle vért:negatív lett a leukózis,az AIDS volt a határon.:/ E-mailben küldte ma el az állatorvos a 2.vérvétel eredményét.Még annyit,hogy a cicának rendes étvágya van,mindent megeszik a táljából és a közérzete is elfogadható(mostanában kicsivel kevesebbet játszik)

Hétfőn fog apum beszélni az állatorvossal,hogy hogyan tovább,mert ő szerencsére nem is erre gyanakodott.

2013. máj. 11. 21:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazad van, Magyarországon nincs vakcina ellene még, csak külföldön.

Be tudod másolni esetleg az értékeket, amik nem lettek jók a vérvétel során?

2013. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!