Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez most komoly? A macskamániás...

Ez most komoly? A macskamániások tényleg ennyire alárendelik magukat a macskájuknak?

Figyelt kérdés
Beszéltem ma egy csoporttársamma,, úgy beszélt a macskájáról mintha isten lenne, furcsálltam is, mondom ez már abnormális. De eztán jött csak a java. Be is igazolta sejtésem. Azt mondta, szerinte úgy alakítható ki a legjobb kapcsolat a macskával, ha elismerjük, hogy felsőbbrendű mint mi. Itt kicsit felment bennem a pumpa, mert ilyet mondani, durva, ez egy állat. Istenítette a függetlenségét, hogy senkitől sem függ. Ja, gondoltam magamban, csak a hűtőajtó nyitásától, amikor kiveszi a húskonzervet.

2013. máj. 11. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván te is tudod hogy nem mindenki ilyen, a csoporttársad kicsit őrült. Nekem is vannak macskáim, nagyon szeretem őket de azért van egy határ :D


Ha annyira független akkor ne etesse :)

2013. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban független állat,mert a szimpátiáját,szeretetét simán csak etetéssel,gondozással nem lehet megszerezni.Ha egy macska kiválaszt téged és megtisztel a barátságával,az nagyon különleges élmény és nagyon ritka.De az istenítés meg egyebek az mindig túlzás,mint ahogyan az ölebek ajnározása is.
2013. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Az a baj kérdezö, hogy azért nem tudod ezt elképzelni mert még egyetlen egy garfildot sem néztél meg.

Amit leírsz mintha a csoporttársad a garfield meséböl mesélt volna neked.

2013. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak őrültebb állat imádok és vannak nem annyira.

Én is imádom a macskámat, persze nem tartom felsőbbrendűnek.

Hm kicsit meglepő, hogy már ettől ideges lettél...

2013. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, független, mert meg tudna élni a gazdi nélkül is. az ember csak megkönnyíti a dolgát, de nincs neki szüksége rá, tud gondoskodni magáról.
2013. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Ez engem is idegesített mindig a macskás emberekben. Nyilván a nagy többségük nem ennyire elvadult (vagy csak türtőztetik magukat mások jelenlétében :)), de az internetes macskás poénok jelentős része erről szól. Én sosem lennék képes ilyen kapcsolatot kialakítani egy állattal.
2013. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az a lány más dolgokban is ilyen és emberekért is rajongani tud meg felnézni rájuk vagy épp a másik véglet. Azt én sem értem miért ment fel benned a pumpa, hiszen téged nem károsít azzal, hogy kicsit fura a felfogása, szíve joga, hogy gondolja és ezáltal hogy bánik a macsekjával. Amúgy meg tényleg van a természetükben az egész jelenségükben egyfajta függetlenség, öntörvényűség (függetlenül az etetésétől) és szerintem ezt (is) nagyon lehet szeretni bennük.
2013. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért megy fel benned a pumpa ettől, mert neked nem árt ezzel a lány.

Egyébként tényleg független és nagyon intelligens állat, de nem olyan "szolgai" módon intelligens, mint egy kutya, a macska akkor csinál bármit is, ha kedve van, ha nincs kedve, akkor se szép szóval, se étellel nem tudod ráerőltetni az akaratodat. Bár ez az istenítés dolog kicsit furcsa, én is imádom a macskámat, de szerintem még normális módon.

2013. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hat, legalabb, talan, azt is elfogadja, ha egy masik ember is fuggetlen. Es mondjuk nem kezd el jelenetet rendezni, ha el akarsz menni a haverokkal.

Tiszta fonyeremeny :P

2013. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Betty-Detty válasza:
82%

Nekem is van macskám,de nem vagyok megszálott,mondjuk van olyan helyzet amikor egy macska értelmesebbnek bizonyul,mint egyes emberek,de ez más téma.Meglehet,hogy az a személy tulságosan is szereti macskáját,és ezért csak a legjobbat akarja neki.Úgy gondol rá,mint egy emberre,hisz ha nagyon szeretsz valakit,megesik hogy igazat adsz neki,pedig te másképp gondolkodsz,vagy pedig csak a legjobbat látod benne és azt gondolod,vagy csak megperóbálod elhitetni magaddal,hogy ő a legtökéletesebb.

Ezzel nincs semmi baj,ezt pusztán szeretet.

2013. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!