Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Microsporum Canis - fertőzése,...

Microsporum Canis - fertőzése, vagy túlparázom?

Figyelt kérdés
Egy olyan macskát kellett tegnap megetetnem a menhelyen, akinek ilyen gombás betegsége van. Felhívták rá előre a figyelmemet, a macskájoz nem értem, az almot cseréltem ki neki, adtam vizet meg kaját neki. Utána kezet mostam, a kardigánomat levettem. Így mentem haza. Most attól félek, hogy utánaolvastam, ugye ez a gombás bőrbetegség spórákkal terjed, azok meg a levegőben is lehetnek... Ennyivel szerintetek hazahozhattam a kocsiban a betegséget, a spórákat? Ki kellene fertőtlenítenem a kocsit, vagy annyira nem gáz? Örülnék, ha valakinek volt ezzel tapasztalata, írna valamit...
2013. máj. 13. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ilyen cicám, én testi kontakttal kaptam meg, huzamosabb ideig volt velem a cica.

Ennyiből nem tartom valószínűnek, hogy megfertőződtél. Kb másfél hét a lappangási idő, ha kijönnek rajtad kis gombaszerű, viszkető kiütések, sajnos gyógyszeres kezelés kell.

Az ilyen macskának karanténban, elkülönítve kell lennie hosszú hetekig.

2013. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, el van különítve, csak ott is meg kellett etetni valahogy. Azért köszi, mindenképp figyelni fogom.
2013. máj. 13. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!