Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának szabad-e adni nyers...

Macskának szabad-e adni nyers húst?

Figyelt kérdés
Sertés lapockából a levágott hájasabb részek, "cafatok", darabkák.

2013. máj. 13. 19:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
Jobb, ha a csirkehúst is megfőzöd, megpirítod, mert a nyers húsok (legyen az csirke, pulyka, kacsa stb.) különböző parazitákat tartalmazhatnak, amelyek megfertőzhetik a cicát, de ezek hő hatására elpusztulnak. Biztos, ami biztos, szerintem főzd meg, sose lehet tudni, mivel érintkezett a hús, vagy hogy a madárban nem voltak-e jelen már életében a paraziták.
2013. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Én már ebben sem tudok dönteni. Az én cicáim kapnak nyers húst csirkét, pulykát és most már rendszeresen, mert az egyikük nem rég került hozzánk és a tenyésztő azt mondta ő 5 hetes kora óta eteti a cicákat nyers hússal és szeretné ha továbbra is így maradna. Mellé száraz táp. Én valahogy nem érzem azt, hogy ennyire betegesen sterilen kéne velük foglalkozni. Ami árthat nekik az oké (sertés) kizárva, de mondjuk nálam már csokit is kapott a nagy, mert szerintem a mérgező hatás nem pár falat által fog bekövetkezni. Annyira érdekelte, hogy mit eszek, hogy adtam neki, de ez nagyon nem rendszeres és nem is ízlik neki annyira, hogy sokat kérjen. Visszatérve a nyers húsra úgy gondolom, hogy van elég jó kis immunrendszere a cicáimnak és remélhetőleg a húsokat, amiket a hentesnél veszek nekik bevizsgálják és nem mindenféle baktériummal fertőzött húst árulnak. Általában mellet szoktam venni, de most kipróbáltam a csirkecombot, hájastól, kicsi bőrrel, inakkal, erekkel a picinek ízlett a többit lefagyasztottam későbbre. Állítólag az is elég, nem kell feltétlenül megfőzni. De én fagyasztás nélkül is adtam már nekik. Több tenyésztő eteti a macsekjait nyers hússal és a természetben is ezt eszik. Tőled függ, hogy mit tartasz a legmegfelelőbb táplálásnak, mert ebben egyetértés szerintem soha nem lesz.
2013. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igazából ebben még az állatorvosok sem értenek egyet, úgyhogy tényleg rajtad múlik, hogy döntesz.
2013. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Többek között ezért nem adnék nyers húst a macskámnak:

[link]

2013. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sok a sötét ember! Nemhiába hiszi sok városlakó a csibe zacskóban terem a szántóföldeken!
2013. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!