Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ismer valaki olyan macskafajtá...

Ismer valaki olyan macskafajtát amire nem jön elő az allergia?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a cicákat és nagyon szeretnék egyet de sajnos allergiás vagyok. Tapasztalat is érdekel ha valakinek van cicája és allergiás is.

#macska #allerdia
2013. máj. 14. 12:56
 1/9 anonim válasza:
22%
A macskaallergiát a macskaszőr váltja ki, tehát olyan macskára van szükséged, aminek nincs szőre, vagy ha van is, nagyon rövid. Ajánlom a szfinxet.
2013. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
A Rex félék pl. Devon vagy Cornish Rex, de elég drága fajta.
2013. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Itt van egy lista róluk:

[link]

2013. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
34%
Nincs olyan macskafajta ami nem váltja elő..pl.:a kopasz macska is elovaltja az allergiát mert van szőre csak nem látszik ês ágba kevés is előválthatja..
2013. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Hatalmas tévedés, hogy az allergiát a macska szőre váltja ki!

A macska nyálában levő FELd1 glikoprotein felelős azért hogy a cicára allergiásak vagyunk!

A cica nyalakszik, ezáltal rákerül a szőrére ez az allerigát kiváltó enzim!

A szibériai cicának az, akinek a nyálában harmadrésznyi ilyen FELd1 található!


De érdemes először elmenni a tenyésztőhöz, és mindent megbeszélni vele, és kérni őt, hogy hagy tölts ott nála több időt, hogy lásd az allergiára való hajlamot!

2013. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a szibériai cicákról és a karthauzikról hallottam ezt.

És valóban, nem a szőr, hanem a cica nyála váltja ki az allergiát.

2013. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóknak igaza van, NEM a szőr a felelős az allergia kiváltásáért, hanem a macska nyálában lévő már korábban megnevezett fehérje. A szibériai macska nyála tartalmazza a legkevesebbet, de ez sem teljesen hypoallergén. Azt javaslom, menj el egy tenyésztőhöz, tölts ott egy kis időt, és így megtudhatod, hogy jelentkeznek-e az allergiás tüneteid ettől a cicától. A szfinx pedig talán a lehető legrosszabb választás, mert olyan finom, pihés szőre van, hogy még erősebb allergiás reakciót válthat ki az arra érzékenyeknél, mint egy hosszabb szőrű cica.
2013. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, valóban a macskanyál váltja ki az allergiát. Én úgy hallottam, hogy az allergiát kiváltó fehérje leginkább a nem ivartalanított kandúrmacskák nyálában található meg.
2013. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen akkor jól emlékeztem hogy nem a szőr a hibás. Köszönöm a hozzászólásokat fel fogok keresni egy tenyésztőt.
2013. máj. 15. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!