Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire kell vigyázni egy...

Mennyire kell vigyázni egy kismacskára?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz kiscicám (lakásban). 2 hónaposan kerülne hozzám. A kérdésem, mennyire lenne baj, hogyha napi 8 órában távol lennék, és nem tudnám felügyelni?

2013. máj. 14. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem baj, a macska nagyon önálló. Csak előbb tanítsd meg a homok használatára.
2013. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
nem lenne túl jó ha egyedül hagynád,én sok kiscicát felneveltem mind különböző személyiség de kicsi korban még mind nagyon ragaszkodóak, én volt olyan a boltba nem tudtam elmenni egyiktől mert ha nem voltam vele megállás nélkül nyávogott hívott
2013. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nincs ezzel semmi gond, ha gondosan elraksz, elzársz előle mindent, ami veszélyes: vezetékek, vázák, egyéb éles és törékeny dolgok, ha van szobanövényed, járj után, hogy nem mérgező-e véletlenül a cicákra, ha igen, rejtsd el előle. Hagyj kint neki vizet és valami játékot, nehogy unatkozzon. Nem hiszem, hogy bármi gond lenne, a nap nagy részét úgyis át fogja aludni. És nagyon fog örülni, amikor hazaérkezel :).
2013. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Megpróbálkozhatsz azzal, hogyha időd engedi, hogy apránként hozzászoktatod az egyedülléthez: először csak pár percre menj ki, aztán 1 órára, néhány órára stb. Úgyis hozzá kell szoknia az egyedüllétre, és erre kis korában tudod a legjobban megtanítani.
2013. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi, ezt akartam írni: "hozzá kell szoknia az egyedülléthez"
2013. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)
2013. máj. 15. 00:08
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Jobb lenne ha később hoznád el, 10-12 hetesen, ez mindenképpen ajánlott, de főleg, hogy nálad sokat kell majd egyedül lennie. Ezt a kicsit nagyobb kölykök már jobban is viselik.
2013. máj. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8 hetesen már roppant önálló tud lenni, a lényeg, hogy úgy hozd el, hogy táplás szempontjából már elszakították az anyjától! Bár mellesleg optimálisabb lenne csak a 10. héttől elhozni, de gondolom az örökbe adó minél hamarabb szabadulni szeretne a kölyköktől. Az összes cicómat hétvégén vettem magamhoz, így gyakorlatilag volt két napom, hogy rászoktassam az alomra (nem homok, hanem cicaalom kell neki!!!) Ahogy behoztam őket a lakásba, az első dolgom az volt, hogy megmutattam nekik az almot. Beleraktam őket és segítettem kapirgálni a mancsukkal. Az első pisiig 10-15 percenként beleállítottam őket az alomba. utána már megtalálják maguk is! Az egyedüllét nem gond, bár kezdetben biztos sírni fog. Javaslok egy társat!
2013. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
táplás=táplálás :)
2013. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az nem gond, hogy sír?
2013. máj. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!