Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lehet le választani a...

Mikor lehet le választani a kiscicákat?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam h 6 hetesen, de már olvastam 8 és 14 hetest is. Minél hamarabb el szeretném őket hozni az anyukájuktól, de azt se szeretném, ha lemaradnának vmiről amit az anyamacska tanítana nekik.És ugye csak alapból nem akarnám, a nekik túl korai lenne:)
2013. máj. 14. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Legjobb 10-12 hetes korában, de egyébként egy macskafüggő, a gazdi tudja leginkább megmondani, aki naponta együtt van az állatokkal. Ideális esetben a kölykök leválasztását az anyamacska "intézi", nem a türelmetlen gazdijelölt.
2013. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En minel tovabb hagyom a piciket nala, mert hiszem hogy az anyatejtol immunrendszeruk erosebb lesz, kulonbenis a cicak boldogabbak anyjuk oldalan es biztonsagban erzik magukat.


Mikor odaajandekoztam oket, akkor kertem, hogy lehetoleg ne egyet, hanem kettot vigyenek, mert egyedul szomoru a szegeny cica, hiszen tarsas allat.

2013. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

6 biztos, hogy korai, de még a 8 is.

De miért akarod minél hamarabb elhozni? Mert ez itt a fő kérdés.

Ha rossz helyük van, akkor talán jobban elfogadható ha elhozod őket egy kicsit hamarabb, de ha normális helyen vannak, nem fenyegeti őket semmi veszély, akkor jobb, ha később hozod el őket, 10-12 hetesen, addigra csomó mindent megtanulnak az anyjuktól, szocializálódnak és felnőnek, nem fog nekik hiányotni annyira a mama és a testvéreik.

2013. máj. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!