Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen teendők vannak kiscicáv...

Milyen teendők vannak kiscicával kapcsolatban? Oltás, stb.

Figyelt kérdés
Most lesz először kiscicám, egy idegentől fogom kapni(hirdetés által). Milyen kérdéseket érdemes feltennem a cicával kapcsolatban? Illetve, ha már nálam lesz, milyen teendők vannak? Lakásban fogom tartani.
2013. máj. 15. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A legfontosabb teendő , hogy puszilgasd agyon :) Nagyon szerencsés vagy... Nekem sajnos az anyum nem engedi, pedig szinte születésem óta könyörgök neki... 9/L
2013. máj. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én oltásra, ivartalanításra gondoltam. Ezeket mikor érdemes elvégeztetni? + van még valami hasonló teendő?
2013. máj. 15. 00:22
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. máj. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontos választ sajnos nem tudok adni (nem tudom mit, mennyi idős korában lehet), de érdemes rá spot-ont rakni a bolhák és hasonlók ellen, és rendszeresen adni neki féregtelenítőt.

Tejet pedig nem szerencsés neki adni, mert sok cica érzékeny a benne lévő laktózra és szélsőséges esetben bele is halhat (amúgy puffadás, hasfájás, hasmenés). Lehet kapni macskáknak való tejet, vagy embereknek szánt laktózmentes tejet - de simán ihat vizet is.


A cica gondolom sima házimacska, a kinti lány cicák több kandúrral is közösülnek, így nem nagyon tudsz mit kérdezni, plusz ki tudja, mit mondanak a gazdái. Talán azt tudom ajánlani, hogy nézd meg az anyamacskát és a környezetet, ha van rá lehetőséged. Különösebb hozzáértés nélkül is látni fogod ha szép, egészségesnek tűnő macskáról van szó és rendezett helyszínről.


Sok drága játékot nem érdemes neki venni, mert sokszor szívesebben játszik egy összegömbölyített újságpapír-labdával. A házból pakold el a mérgező növényeket, amiket megrághat és a vezetékekre is ügyelj és a törékeny holmikra.


Az ivartalanítást kb. fél éves kora körül szokták megejteni.

2013. máj. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha benti, akkor nemigen fog kelleni a bolhairtó, én nem terhelném a szervezetét ezzel feleslegesen.
2013. máj. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt, mert (pláne nyáron) elég gyakoriak a bolhák, az ember is beviheti a lakásba. És általában nem csak bolha, hanem más ellen is véd, ami hasznos. De egyébként mindenki maga dönti el, hogy mit csinál. Sokan a benti macskát ivartalanítani sem szokták, ami egyeseknek be is jön, másiknak viszont tüzeléskor majd meg őrül a macska, így muszáj megműteni.

A legtöbb oltás is választható, sokan nem adatják be. Ha valóban nem tud kijutni akkor valószínűleg a chip-en sem kell elgondolkozni.

2013. máj. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maxitabi ***** válasza:

Cicáknál nincs kötelező oltás, mint a kutyáknál, de ha lakáscica is lesz, akkor is érdemes az alapimmunizálást (alapoltásokat) megtenni, mert többféle halálos cicabetegséget is be lehet vinni a lakásba a cipőnkkel..

[link]

2013. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!