Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhesen ivartalanítás? Az...

Vemhesen ivartalanítás? Az orvos elvállalta, mondván kóbor cica. De lelkiismeretileg nem könnyű. Mennyire nehéz az utcai cicáknak most gazdit találni?

Figyelt kérdés
Hozzánk szegődött egy vemhes cica (valamiért az enyém is elfogadja). Gondolok az ivartalanításra, de nincsenek jó érzéseim a dologgal kapcsolatban. Félek, hogy ha megszületnek nem (vagy nagyon nehezen) találok nekik gazdát. Vagy mi lesz ha mind megbetegszik? Ez anyagilag sem lehet olcsó. Mik a vélemények?
2013. máj. 15. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanttasd ha tudod mindenképpen. neki is jobb lesz. És ha a te cicád elfogadja tartsd meg. Nekem is igy lett második cicám, mármint, hogy találtam, de nálunk minimum egy hónap kellett, hogy összebarátkozzanak na de azóta a legjobb barátok. Náunk mindkettő ivartalanított.
2013. máj. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Igen, ivartalaníttasd őt vemhesen is!

És ténleg ha ilyen jó barátok, akkor én biztosan megtartanám! :))

2013. máj. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem könnyű ez lelkileg, de sokkal rosszabb sors vár a kiscicákra, ha megszületnek, annyira túl vannak szaporodva a macskák. És anyagilag is rosszabbul jössz ki, pluszban pedig lehet, hogy az összes (vagy java részük) a nyakadon marad. Kegyetlenebb dolog, mikor születésük után csapják agyon őket (ez még a jobbik eset, csak egy gyors halál, de van vízbe fojtás, élve eltemetés, sőt, pottyantós budiba dobálás is...), semmit nem fognak érezni az egészből.
2013. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Semmi gond ezzel! Ő egy állat és nem ember! Ezt minden állattartónak szem előtt kell tartani!
2013. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson megelletni! Tudom, hogy ilyenkor az ember szíve megsajdul, de hidd el, az a helyzet, hogy ez még mindig a leghumánusabb döntés.... Kutyából is milliós a létszám, és macskák esetében még rosszabb a helyzet.... Ha valaki simán csak elsózni akarja őket, mindegy ki, csak vigye alapon, akkor gyorsan megy az osztogatás, de ezek a macskák általában az első életévüket sem érik meg... Ha felelős gazdát szeretnél találni nekik, akiknél nem fog fiatalon meghalni valami ok miatt, és esetleg vagy olyan álnok, hogy még szerződést is alá akarsz íratni velük, na akkor felkötheted a fehérneműd! Senki sem szívesen csinálja, és jó lenne egy olyan világban élni, ahol az összes kiscica-kiskutya megszülethet, mert álom-gazdi várja őket, de ez sajnos nem az.... Mindenkinek így lesz a legjobb.
2013. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
78%
Nekem is volt egy cicám, ő kb. 3 hetes terhes volt ivartalanításkor, három kis borsónyi gömböcske volt a méhén, a doki megmutatta - egyáltalán nem bánom, h ivartalanítottam, nem tudjuk hova tenni a kiscicákat.
2013. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!