Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám a reggelről megmaradt,...

A cicám a reggelről megmaradt, alutasakos nedves tápot, amit a hűtőben tartok estig, akkor már nem eszi meg, csak a frissen bontott tasakból. Valami ötlet, hogyan tudnám frissen tartani? Nem tudom, mi baja vele.

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Meg szoktad neki melegíteni?

Amúgy le kell zárni, mert különben úgy megbarnul, és kicsit más a szaga is.

Ha semmi ilyesmi, akkor csak kényes a cicus, egyszerűen tedd elé és kész, ne adj neki mást. El van kényeztetve, idővel majd megszokja, hogy azt is meg kell enni. Semmi baja nem lesz tőle, pár napig is elállna a hűtőben, tehát nyugodtan megeheti.

2013. máj. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Ez lesz a gond. Nem szoktam megmelegíteni, mert alutasakon azt írják, hogy felbontás után hűtőben tároljam, azt nem, hogy fogyasztás előtt melegítsem... Azt hittem, nem szabad... Egyébként mindig visszahajtogatom az alutasakot, papírtörlőbe és nejlon zacskóba teszem, úgy megy a hűtőbe. Illat alapján semmi baja, se kinézet alapján. Szerintem a melegítés hiánya lesz a megoldás! Legalábbis nagyon remélem!

Tényleg nagyon köszönöm a válaszodat!

2013. máj. 16. 00:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Az hát.Langyítsd meg neki :)
2013. máj. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Azért nem eszi meg, mert nem friss, nem azért mert nem meleg. Amikor felbontod sem meleg.
2013. máj. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
de nemis hideg...
2013. máj. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha teheted próbálj meg olyan zárható nejlontasakokat beszerezni aminek az a csík van a tetején, azok vastagabbak is így nem lesz hűtőízű az étel és az aromája is megmarad a tasakban. Nem kell minden nap új, egy zacskó használható pár napig.

Amúgy mindig meg kell nekik melegíteni a tejet és hasonlókat is, mert hidegen kellemetlen nekik elfogyasztani. Attól, hogy langyosra (nem melegre) melegíted semmi baja nem lesz, nem fog megromlani. Amúgy hidegen nem olyan illatos az étel, lehet azzal is baja van, hogy nem kívánja, sőt még a hideget is érzi felőle. Aztán amikor később magától szobahőmérsékletűre melegszik már elkezdett megbarnulni és olyan nyálkás, vizes az egész. A legtöbb macska valószínűleg nem válogatna, de úgy látszik a tiednek ez nagyon nem tetszik így.

Egyébként mindig ezt csinálja, akkor is ha másik cég kajáját veszed? Hátha ők tesznek bele valamit, ami hideg hatására olyasmivé alakul, ami ellenszenvet vált ki a cicából. :D

Amúgy ha nem eszi meg el is veszed tőle hamar, vagy otthagyod és órák múlva sem eszi?

2013. máj. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

6: nagyon köszönöm! Változó, hogy ott hagyom-e neki a kaját. Volt, hogy otthagytam, és megbarnult, ki kellett dobni, viszont most éjszakára otthagytam neki, ha már így is, úgy is ki kell dobni, és reggelre majdnem mindet megette. Amúgy azt hiszem, hamar elveszem előle, úgy fél-1 óra múlva, hogy betehessem a hűtőbe. Olyan zárható tasakom van, amilyet írsz, át is teszem abba! Az is nehézkes, hogy mit eszik meg... Lehetne a cég reklámarca is, mert csak az alutasakos PreVitalt eszi meg, máshoz hozzá se nyúl. Azért majd kipróbálok konzerveket is, mert lehet, az volt mindennel a baja másodszorra, hogy hideg. Egyedül a PreVitalnál nem számított eddig semmi, imádta. Első cica, úgyhogy teljesen amatőr vagyok... Belegondolva eleinte a konzervekből elsőre simán evett. A melegítés lesz a gond.

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Kérdés: meddig hagyjam kint neki a kaját, hogy utána még a hűtőbe tehessem a kuka helyett?

2013. máj. 16. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Azert nem eszi meg mert hideg.szobahomersekletu kajakat mar megeszi.amit mi veszunk neki arra ra van irva hogy hutobe tarolni de mielott megeteted vele vedd ki hogy sz.homersekletu legyen.

Ha langyira melegited az is jo.

2013. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ő nem bír várni, míg felmelegszik a kaja... Tegnap megmikróztam, akkor se ette meg. Eszik helyette szárazat, a nedveset meg otthagyja. Mondjuk én még ilyenkor is visszateszem az alutasakba, hogy akkor majd vacsorára.
2013. máj. 17. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!