Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam a macskámat...

Hogy szoktassam a macskámat egy névre?

Figyelt kérdés
Még nagyon kicsi de szertném majd minél hamarabb rászoktatni egy névre....

2013. máj. 16. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor kaját adsz neki mindig úgy hívd oda, hogy a nevét mondod. A miénk ha a nevét hallja nyávog, ha a "ciccet" akkor jön.
2013. máj. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mikor kaját adsz neki akkor nem azt mondod hogy gyere cicicic hanem gyere Pufi! Vagy mikor játék közben beszélsz hozzá, és szólítod őt és ő figyel, próbáld akkor is a nevét mondani.


Nekem most 7 hetes a cicám, szal tudom milyen megtanítani egy névre. A másik cicám már egy éves, ő már túljutott ezen a szép de bosszantó szakaszon 

2013. máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nagíon szépen köszönöm a válaszotokat....

Ki fogom próbálni,de majd később...az én cicám még nagyon kicsi mert 2013.május 14.én (most a héten kedden) született.

De minél előbb tudom hogy hogy tegyem,annál ügyesebb lesz..:)

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2013. máj. 17. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a kajálásnál, hanem tényleg mindig mondogasd neki, amikor játszol vele, amikor csak úgy odamész és simized, amikor hívod valahova. Nekem is van most egy picim, aki 5 hete van nálunk és szerintem már hallgat a nevére. De ez tök evidens, ha foglalkozol vele, akkor észrevétlenül megtanulja a nevét meg a többször használt szavakat is. Gyere, fésű, kaja, nem... A múltkor azon gondolkodtam, hogy még nem is mondtam neki, hogy sicc... vajon ismeri-e? Elkezdtem neki siccelni és nem volt szokásos reakciója, csak figyelt, de szeme sem rebbent, nem lapult, nem félt. Annyira tőlünk függ, hogy miket tanítunk nekik.
2013. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,ez is hasznos válasz! :) ki fogom próbálni,idővel :D
2013. máj. 18. 19:38
 6/7 anonim válasza:
Halkan, csendben, magasabb hangodon (persze nem visítva) 5-10 percig mondogatod neki a nevét, mondjuk naponta kétszer. (Ügyelj rá, mert a mi macskánk akaratunk ellenére a "Kaja" nevet tanulta meg :D)
2013. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ez édes...nekünk a másik macskánk is arra hallgat...vagy mikor már készülünk kinyitni az ajtót (ők másik helyiségben vannak) akkor már mind szalad (mert jelenleg 3 macskánk van).

Köszi a válaszokat!

2013. jún. 3. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!