Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire van szüksége egy 6 hetes...

Mire van szüksége egy 6 hetes cicának (ha a leválasztás már alkalmas)?

Figyelt kérdés
Mi neki az ideális fekhely? Milyen tálka kell neki, hány részes? Naponta hányszor kell őket etetni, és mivel ( ha meg lehet oldani valami nem túl drága kajával)? Milyen játékokkal játszanak szívesen? (A mű egér az előző macskáimnál nem jött be).Macska/bolha nyakörv közt van különbség? És melyiket érdemes? Mikortól? Mivel lehet őket hazahozni? Ha kinti macskák(csak bent alszanak)kell a kaparófa?
2013. máj. 16. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
az ideális fekhely szerintem valami doboz azt nagyon szeretik a cicák( az enyémek tuti) tál az sztm tök mindegy milyen ami neked tetszik, etetni úgy a legjobb hogy mindig van előttük és esznek ha kérnek, ha ilyen kicsik akkor még adhatsz nekik valami nem száraz kaját is egyszer egy nap( legolcsóbb párizsi vagy májkrém is megteszi, az enyémek imádják ), játékokban legyél kreatív, nem kell mindent megvenni, csinálj otthon! gyúrj egy gombócot újságpapírból kösd össze rakj rá egy hosszú madzagot és kész is :). A macska nyakörv és a bolhanyakorv között van különbség a bolha nyakörv véd a bolhák ellen (elméletileg...) a sima nem. De kérdeztd meg hogy ilyen kis cicának lehet e már feltenni bolhanyakörvet ha azt veszel mert én úgy tudom hogy csak fél éves kortól lehet. szerintem akár egy sima cipős dobozba is hazaviheted ha nem laksz túl messze de leht hogy 6 hetesen még kicsit kicsik inkább még várj 1-2 hetet, nehogy valami bajuk legyen :) kaparófa szerintem nem kell, nekem is volt bent de nem használta csak a fotelt -.- Sok sikert hozzájuk :) ;)
2013. máj. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


De a 6 hetes még nagyon pici, azt nem szabad még elhozni az anyja mellől. Igazából még 8 hetesen is korai.


Ha olcsón akarsz neki jó kaját adni, akkor farhátat, csirkenyakat vegyél nekik és belsőségeket, májat szívet, de májból nem szabad neki túl sokat adni, egyszer-kétszer egy héten. Ezekkel a nyers húsokkal jársz legjobban. A parizer és májkrém semmiképpen sem megfelelő, azok nem kaják. Néha egy-egy falatot kaphatnak belőlük, mert szokták szeretni az ízét, de ne ezekkel lakjon jól.


Feküdni, aludni úgyis ott fog, ahol akar, meg ahol engeditek neki.


Játéknak legjobbak az egyszerű dolgok, papírgalacsin pl.


Kicsire még nem szabad bolhairtó vegyszereket tennni.


Ha kint járkálnak eleget, akkor nem nagyon van szükségük kaparófára, de jól teszed ha tartasz nekik egyet vagy egy régi bútort, amit kaparhatnak, mert a macskák már csak ilyenek, mindig kapargatnak, így boldogok.

2013. máj. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6 hetes cicát leválasztani még nagyon-nagyon korai! Ne csináljatok ilyent kérlek! ha meg nem tudod rászoktatni az alomra ilyen picin, akkor meg kivágod az utcára. Hihetetlen! ideálisan a 10. héttől lehet leválasztani, de a 8 hetet mindenképp meg kell várni! 6 hetesen került hozzám korábban egy cica, ha nincs mellette egy másik nagyobb, akkor soha a büdös életben nem tanult volna meg mosakodni, az alomra szoktatás bár egyszerű volt az ő esetében, de még a mai napig képes nem betakarni, és még mindig elvárja, hogy a nagyobbik takarítson utána, pedig már lassan 4 éves! szóval tényleg csak jó indulatból mondtam el ezeket!!!
2013. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én semmi rosszat nem akarok egy kiscicának. Szeretném minél hamarabb elhozni a helyéről, igazából a gazdái is siettetik.

Viszont semmi szociális bajt nem akarok ezzel okozni, és soha nem lennék képes egy cicát se kirakni az utcára,és ha most azt mondod, hogy ha részem lesz abban,hogy nem lesz szobatiszta,vagy összekarmol mindent, akkor se raknák ki egyet se mert már volt részem is az ilyen "rossz" helyzetekben. Én csak úgy érzem őket biztonságban, ha itt látom a szemem előtt őket. Nem mintha ott nem lenne rossz helyük ahol most vannak. Tényleg nem akarok rosszat nekik, éppen ezért várok akkor, és nem fogom elsiettetni a dolgot .Köszönöm a válaszokat,linkeket,sokat tanultam :-))

2013. máj. 17. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem úgy gondoltam, bocsi, csak annyi rossz történik az állatokkal és féltem őket!
2013. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
elhiszem, én se akartalak így letámadni :)
2013. máj. 19. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!