Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Mi ez a műtét utáni...

Borcsi02 kérdése:

S. O. S! Mi ez a műtét utáni őrület?

Figyelt kérdés

3 lány cicámból tegnap esett át az utolsó cica az ivartalanításon. A két kisebb egy testvérpár, közülük műtötték tegnap az egyiket. Ezt csak azért írom le, hogy érzékeltessem, a kezdetektől nagyon szoros, testvéri kapcsolat fűzte össze őket. Amikor az első testvért vittük pár hónapja ilyen műtétre, akkor is az történt, hogy amikor hazajöttünk, csak az idősebb cicám fogadta el, a saját tesója egy hétig, amíg a gallér le nem került róla, kitért az útjából, és fújt rá állandóan. Gondoltam, az idegen szagok és a gallér miatt fél, bár próbálta az egy hét alatt többször is szagolgatni, ismerkedni. Aztán lekerült a gallér és rendbejött minden köztük.

Most viszont sokkal rosszabb a helyzet, és már én is nagyon meg vagyok lepődve.. A korábban operált cicatesó, akihez hazaérkezett a frissen operált cica, tegnap óta retteg, szinte rázkódik, úgy remeg,ha csak meglátja az ajtó üvegén át a galléros kis árnyékot, szemtől szembe meg még rosszabb, megy a fújás, mélyről jövő grrrr hangok,egyszerre fél és dühös szerintem, meg 5 másodpercenként a kétségbe esett nyávogások, mint amikor tüzelt. És ezt akkor is csinálja, amikor nincsenek egy helyiségben! Azt értem, hogy biztos hozott magával idegen szagokat a rendelőből a cica, de hogy ennyire ne ismerjék fel egymást...:(

Nemrég levettem a gallért róla, hogy majd inkább szemmel tartom a macskát,nehogy bántsa a varratokat, de nem változott a helyzet, és már az operált cica is beindult, magához tért, és iszonyatosan megy az oda-vissza rikácsolás, fújás, többször egymásnak akartak menni. Már nem tudom, melyik fél jobban a másiktól.

Az érdekes az, hogy amikor elvonulok külön szobába a lábadozóval, akkor a másik megszállott módon be akar törni oda, ahelyett, hogy ellenne magában, övé az egész ház többi része, de ő csak jön és balhézik.

Azzal tisztában vagyok, hogy mindez a műtét miatt van, de azért a saját szagokat csak megőrzi egy macska magán, amit a másik érezhetne, hisz a rendelőben is végig a saját hordozójában tartották. Vagy így is ráragadhatott valami egyéb illat? Voltak ott fiú macskák is, ahogy néztem.

Igazából amiatt aggódom, hogy az eddigi kis barátságukkal mi lesz.

valakinek valami hasonló tapasztalat, esetleg magyarázat, főleg arról, hogy ez milyen törést okoz nekik és meddig tarthat? Előre is köszönöm!


2013. máj. 18. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekünk legutóbb az egyik cica fogát húzták ki, akkor egy hétig utálta őt a másik macska. Ők szintén testvérek. Én biztos vagyok benne, hogy az idegen szagoktól. Ha a saját hordozójában volt is a cica, nyilván fogdosta az orvos is, neki is van rajta szaga, de szerintem a fertőtlenítő irritálja őket. Ez meg elkerülhetetlen, hogy ne legyen rajta. Sokszor még én is érzem emberi orral rajtuk a rendelő szagot.

Ahogy az eddigi orvoslátogatások után megfigyeltem, a nőstény cicánk van jobban kiakadva a kandúrunkra. Tehát ő jobban fél, ha érzi a szagot.

2013. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én sem gondoltam volna, hogy ennyire dilik néha a cicák, de tök egyértelmű, hogy a szagok miatt teszi ezt a másik. Szerintem helyre fog ez szépen állni, de addig biztos kell neked egy jó adag türelem, elhiszem, hogy aggódsz. Nem hinném, hogy lelkileg maradandó törés maradna bármelyiküknél is. Tapasztaltam (szerintem az én macskám is eléggé lelkis), hogy könnyebben túlteszi magát dolgokon, mint hinném. Látszik, hogy szereted őket és biztonságban vannak, ennyi elég ahhoz, hogy idővel minden szépen visszaálljon a régi kerékvágásba és nem is fognak erre a dologra emlékezni. A gyógyulás után szerintem nem lesz gond. Addig is kitartást!
2013. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor ezek szerint legalább egy hetes utálkozásra számíthatok most.:) Tegnap estére már kicsit elfáradtak az egymásra fújkálásban, de ma reggel újult erővel kezdték.

Igen, én is éreztem a "kórház" szagot a cicán, meg szagolgattam a kis fejét, hogy érzem-e rajta a saját kis megszokott szagát, és emberi orral nem volt annyira érzékelhető úgy, mint máskor.

Többek közt ezért is szedtem le róla a gallért, hogy meg tudja magát rendesen tisztítani,és ne kelljen egy hétig ebben a szagfelhőben léteznie.

Amúgy arra is gondoltam, hogy 3 hónapja volt a másik cicának a műtétje, és lehet, hogy elég erősen benne maradt a kellemetlen emlék, mert amikor próbáltam csak simán a gallért felé tartani, arra is nagyon mérges lett.

De ahogy írtad, tényleg a szagok lehetnek a felelősek ezért a helyzetért. Ami új infó nekem, hogy a nőstény cicákat zavarja ez jobban, de ezt jó tudni!! Remélem, helyreáll nemsokára a béke!:)

2013. máj. 19. 08:39
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, elég dilis dolog ez:), de emberként el kell fogadni, hogy ők ilyen kis ösztönlények. A barátom azt mondta, csalódott a fújkálós cicában, mert nem hitte volna, hogy ennyire butus, de ez szerintem nem túl jó hozzáállás. Főleg amikor olyan történik, mint tegnap is, hogy inkább kimentem a kertbe vele, hogy ne rettegjen már annyira az idegen szagú cicától, és amikor be akartam vinni, úgy küzdött és harcolt, teljesen megmakacsolta és az ajtókeretre feszítette magát a lábaival teljes erőből, mintha egy oroszlánbarlangba akarnám belökni, ahol majd bántani fogják. Akkor éreztem, hogy ez igazi, brutális rettegés a részéről, és ha megtehetné, hetekig nem menne be magától.:( De hát muszáj átesni ezeken a dolgokon is, mert amúgy azért elég békés életük van.
2013. máj. 19. 08:54
 5/16 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy minden esetben a lánycicák félnek jobban, de az én 1 lány - 1 fiú felállásomban igen :)

Tényleg mindig kitalálnak valami dilit :D

2013. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És nagyon rossz is ezeket a dolgokat átélni, nekünk embereknek is. A barátod is megértem, mert eleinte én is "csalódtam" a nagy cicánál az összeszoktatásnál. Te pont írtál és segítettél is nekem. :) Rossz érzés, mikor a kis nyugodt, okos cica viselkedése megváltozik és érezhető lesz a feszkó, nálatok a rettegés. Viszont a másik meglepő dolog, hogy szinte egyik napról a másikra hirtelen vissza tud állni a szerintem eredeti viselkedés, ami a nyugodt, kiegyensúlyozott érzést adja. Ilyenkor meg rettentően büszke tudok rá/juk lenni, hogy milyen kis ügyesen "legyűrte" a kezdeti nehézségeket és a negatív tényezőket. Amint helyre áll a szagkompozíció visszaáll a boldog, békés lét. Hihetetlen mennyire erős az a kórházi szag...
2013. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én is azt várom, hogy helyre álljon végre az a bizonyos kompozíció:), a cica nagyon szorgosan tisztogatja a borotvált rész körüli szőrt, meg a popóját, de még változatlan a helyzet. Akkor leszek majd én is végképp ledöbbenve szerintem, ha megmarad reflexből az utálkozás, mert már azt vettem észre, hogy a fújkálós cica, ha kell, ha nem, ránk is fúj sokszor, ha meg akarjuk simogatni.

Szóval számolom a napokat, mikor vihetjük varratszedésre a cicát, hogy még egy adag kórházszagot hazahozzon és még egy hétig menjen ez a műsor:)

Komolyra fordítva, majd megírom a fejleményeket, hátha másoknak is hasznos lehet a jövőre nézve (legalábbis azoknak, akik olvassák a kérdést)!

2013. máj. 20. 16:02
 8/16 anonim ***** válasza:

:)

Oké, írd le, mert engem mindenképp érdekelnek az ez irányú dolgaik is.

2013. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés:)

Valamennyi javulás állt be mostanra, a műtét utáni 5. napra, ami a cicák egymás közti viszonyát illeti. Tegnap óta hajlandóak egymással egy ágyon feküdni, egészen közel, ahogy korábban, és már nincs az az óriási rettegés, mint az elején, közelről történő szagolgatások is voltak már 2-3-szor, de azért még megmaradt az is, hogy amikor összetalálkoznak a lakásban, akkor ugyanúgy morognak egymásra. Tényleg elég hirtelen, egyik napról a másikra állt be a változás, szinte fel sem tűnt, mikor, de azért még bőven van mit javulnia a barátságnak:)

Ja,és a másik cica már hajlandó bejönni a lakásba magától, néha könnyebben, néha még kéreti magát, szóval hullámzó. De szerencsére már nem kell erővel bekényszeríteni.

Szerintem csak jövő hétfőn viszem varratszedésre a cicát, mert ugyan pénteken letelik az egy hét, de még ránézésre gyógyulnia kell a sebnek. Sajnos (vagyis nem sajnos, csak ebben az esetben) az idősebb cicám olyan anyás és törődő, hogy többször észrevettem, hogy nyalogatja a kicsi sebét, ami szerintem nem tesz túl jót neki, még a végén a varratokat is ki akarja majd cibálni, úgy kell mindig rászólnom. Szóval hétfőn megyünk majd orvoshoz, igazából ara leszek kíváncsi, hogy a visszajövetel után mi fog történni.

2013. máj. 22. 18:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de kezdődik majd elölről a hercehurca! :D

Tényleg vigyázz a sebnyalogatással, mert képesek kiszedni a varratokat!

2013. máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!