Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házimacska szobacicának?

Házimacska szobacicának?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbefogadni állatmenhelyről egy macskoszt. Bár kertes házban lakom a környéken sok a kutya és főút mellett van szóval nem igazán alkalmas kinti vagy vegyes cicatartására. A ház nagy,szóval tere lenne bőven.Az előző házunkan volt egy fajtatiszta macskám(bengáli) és ő házban volt,azonban nem tudom egy házimacska mennyire alkalmas erre. Nehezebb őket megtanítani a szobatisztaságra,és a házban való 'viselkedésre' ?

2013. máj. 19. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz szobatisztaságra nevelni őket. Mi egy kölyökcicát fogadtunk örökbe, akit az utcán találtunk nagyon rossz állapotban. Egyszer megmutattuk neki, hol az alom és attól fogva oda járt. Sőt, mikor költözés miatt az addig kertes házban lakó, folyton jövő-menő macsekunk is beköltözött a kicsi mellé egy lakótelepi lakásba, vele sem volt a világon semmi gond. Összebarátkoztak egymással és már a kinti cica is teljesen benti lett, ő is első perctől szobatiszta. Arra vigyázz, hogy sok játék legyen körülötte, legyen kaparófája, akár több is, ahol élesítheti a karmait, nehogy a bútornak essen neki. És ami még nagyon fontos, hogy ivartalanítsd!
2013. máj. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A menhelyről már ivartalanítva venném át :) Az előző cica kaparófáját pedig szagtalanítani fogjuk (ezért nem szeretnék megint sok pénzt kiadni.Attól féltem hogy esetleg nehezebben taníthatóak,de most megnyugodtam :DD
2013. máj. 19. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Taníthatóak, sok házimacskánk volt már, most is van 4 benti. Minden gond nélkül szobatiszták lettek, pedig idekerült egy 4 éves kinti macska is, aki sosem látott almot, de egyből tudta használni. Köszönöm, h az örökbefogadást választottad :)
2013. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Múlt hét szombaton hoztunk el a mamától egy házi kiscicát, egyszer kellett neki megmutatni, hol az alom, azóta odajár.


Pedig azt hittem, nehezebb lesz odaszoktatni, de nagyon értelmes kisállat.

2013. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Juj,de jó ilyen pozitív megerősítéseket hallani.Köszönöm szépen a válaszokat. Ez lesz az első kisállat amit menhelyről hozok,de szerintem ha ottleszek már hoznám az egész bagázst( ahogy ismerem magam :D )
2013. máj. 19. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is házimacsom van, lakásban tartva. Már úgy kaptam 2 hónaposan, hogy alomtálcát használt, szóval nem nagyon kellett tanítani. Csak eleinte volt vadabb, mikor még kicsi volt és játékos, most már megszokta a benti életet, és nyugodt természetű, bújós cica.
2013. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nniki175 ***** válasza:
Nos szerintem nem a cica fajtájától függ,hogy mennyire lehet szobatisztaságra nevelni,hanem inkább a természetétől.Nekem is házi macskuszom van panelban és semmi gond nincs vele. Ha olyan cicát kapsz a menhelyen ami még nincs alomra szoktatva akkor vehetsz helyhez szoktató spray-t amivel könnyen mehet a dolog,bár nálunk semmilyen segítségre nem volt szükség,már az első perctől magától ráment és ott végezte dolgát.Sok sikert
2013. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!