Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám agresszív. Ez miért...

A macskám agresszív. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Van egy két éves félperzsa macskám. Mikor kiscica volt, nagyon édes volt, imádnivaló... Lucifer a neve egyébként.

Aztán ahogy nőtt fel, egyre agresszívabb lett, pedig mindene megvan, whiskas-t eszik meg kitekat-ot, más kaját nem is eszik meg. Van neki cicaágya, rengeteg cicajátéka... Nagyon jó élete van, mindent megadok neki. Nem tudom simogatni. Van amikor fél percig hagyja hogy simogassam, aztán egyszer csak rákap a kezemre, és úgy szétkarmol hogy szó szerint akkor ott vér folyik... De van amikor ülök, gépezek, hirtelen felugrik a kezemre, megkarmol, megharap, szintén véresre.. és nagyon tud fájni. Benti cica egyébként. Mikor tüzel, csak akkor tudom simogatni. Miért lehet ez, és mit tudok vele kezdezni?

Kérlek titeket, értelmes válaszokat adjatok nekem, ne olyat hogy csapjam szét vagy hogy dobjam ki...

Előre is köszönöm!



2013. máj. 19. 20:40
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:
Ivartalaníttasd, és akkor megváltoznak, ezek a viselkedésbeli agresszivitások!
2013. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy bántotta valaki?

Vagy ahol simogatod ott fáj neki valami, nincs ott sérülése?

2013. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem nem bántotta senki, az anyjától normálisan elválasztva, került hozzánk mikor már nem szopott, szóval ilyen gondja sincsen hogy túl hamar lett volna elválasztva...

Nincs neki sérülése semmi, egyszerűen nem tudja elviselni, hogy simogatjuk! De pl olyat is csinál, hogy utánam rohan, elkapja a lábamat, és megkarmol! :S Meg ezek az ok nélküli támadásai, néha már félek tőle, mert bármelyik pillanatban felugorhat és megkarmol.. :(

Azt mondjátok hogyha ivartalanítjuk akkor nem lesz ilyen?

2013. máj. 19. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
AZ ivartalanítás egy jó ötlet, mert nyugodtabbak lesznek utána a cicák. Van egy műsor az Animal Planeten, Pokoli macskák a címe. Ott számtalan ilyen eset van... ivartalanítás után, ha nem változna ez a dolog, akkor át kell a cicát nevelni, teljesen megtudnak változni, hihetetlen, de tényleg. Meg kéne nézned egy ilyen adást, egy csomó hasznos dolog és tipp van benne. A cicának is rossz ez, neki is van valami lelki baja, ezért segíteni kéne neki is. Amit ilyenkor tenni szokott a pasi, hogy játszatja a cicát a gazdival, olyan helyeket "alkot" a cicának, ahol szeret lenni, mert hiába van cicaágya, kaparója, bútora, ha rossz helyen van és a cica nem használja, nem tetszik neki. Annyira nem tudom sajna visszaadni, hogy mik ilyenkor a teendők, de próbálj megnézni egy olyan epizódot, ami pont ilyen macsekról szól, mint a tiéd.
2013. máj. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sokat kel vele játszani etetés elött mert akor nem a kezdene éli ki magát. És akor nem lesz agresszív. Meg a játék ápolja a köztes és a macska közti kapcsolatot.
2013. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki kell fárasztani a játékkal etetés elött.
2013. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :)

Igen hallottam erről a sorozatról, majd most már én is nézni fogom. :)

Jó lenne ha megváltozna a macskám mert így nagyon rossz. :S Mikor pici volt, az ölemben is elaludt, ma már nem marad meg ölben, és ha hozzáérünk, elszalad. Nővéremre meg mindig fúj. :\

2013. máj. 23. 20:41
 8/9 anonim válasza:

sziasztok,


az enyémet utcáról fogadtuk be kb 8hetesként, nagyon barátságos cica volt. ivartalanítottuk, most 10hónap körül van, és dettó ezt csinálja. azt hittük kinövi, de nem úgy tűnik. lehet vele tenni vmit?

2013. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ilyenek mögött mindig valami frusztráció bújkál, aminek sokszor nem könnyű rájönni az okára. Vagy berögzült rossz szocializáció. Ritkán idegrendszeri tünet.


itt is írnak róla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4288503-agre..

2013. jún. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!