Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy oltasa sincs a macskaimnak...

Egy oltasa sincs a macskaimnak, mennyire veszelyes ez rajuk nezve?

Figyelt kérdés

8 eve hazahoztam 2 kiscicat egy baratnomtol. Mondtam a szuleimnek, hogy oltassuk be oket, mert fontos. Egyik delelott elvittek oket oltasra, meg a tobbire, ismetlore, stb. Mindig delelott, amikor en nem tudtam volna menni.

Tegnap megtalaltam az oltasi konyvuket, es semmit sem kaptak!! (el volt dugva amugy)

Most ilyenkor mit csinaljak? Fontosak az oltasok? Fel nap az utcan vannak, rengeteg kullancsot osszeszednek, eddig semmi bajuk sem volt. El lehet kezdeni 8 evesen az oltasukat?


2013. máj. 20. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
El lehet kezdeni most is. Szerencséjük volt, hogy eddig nem szedtek össze semmit, persze nem törvényszerű az sem. Féregtelenítőt viszont nagyon fontos lenne adni, és külső élősködők ellen is kellene valamit tenni.
2013. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor el lehet kezdeni az oltásukat.Ilyenkor a minimum a veszettség elleni oltál, meg egy kombináltat szoktak adni. Negyedévente pedig féreghajtó tabletta.Különösebb oltás szerintem nem kell, ha eddig is jól megvoltak.A kullancsok ellen pedig vagy nyakörv vagy mi a kutyusnál használjuk az ultrahangos kullancsriasztót, ami bevállt.(egy évben 4ezer forint, az sem sok érte).
2013. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyire őszintétlen környezetben élsz. :(

Ami fontos lenne, hogy élősködők ellen védekezzetek mindenképp. Amúgy ez ellen (kullancs, Lyme-kór) azt hiszem van oltás, de a hatásosságáról megoszlanak a vélemények.

Több féle oltás is van, attól is függ, hogy melyik nélkülözhetetlen, hogy milyen helyen éltek. Van, aki esküszik a vakcinázásra, van, aki amellett van, hogy nem kell a szervezetüket feleslegesen terhelni. Biztos ellehet kezdeni az oltást, de nem árt konzultálni egy dokival.

2013. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Veszettség elleni oltás alap egy olyan macskánál, mely sokat tekereg az utcán.
2013. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintm nincsenek rajtuk eloskodok, van bolhanyakorvuk. Kullancs ellen meg vettem nekik tegnap csepegtetot a gerincukre... Remelem bevalik
2013. máj. 20. 10:35
 6/6 anonim ***** válasza:

sajnos nálunk is ez volt gyerekkorunkban, őszintétlen környezet. voltak cicáink, de kb. nomád életet éltek, néha bejöttek, de leginkább kint voltak. oltása szerintem egyiknek se volt, az egyiket egyszer muszáj volt kórházba vinni, de meg is halt, azt mondták, szívgyengesége volt. a másikat (a testvérét) 9 éves korában elvitték valahova, azóta se tudom, hogy hova, mi történt vele, nekünk gyerekeknek meg se mondták, egyszer csak nem volt ott, nem jött haza. máskor se jött haza pár napra, ekkor már sokáig, és az volt a válasz, hogy elvitték. ki, hova, azóta se tudom.


egy másik cicánk (mikor már felnőtt voltam) meg be volt rendelve oltásra, erre aznap nem jött haza:) de másnap elvittük,jól meg is sértődött ránk.

2013. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!