Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A munkahelyemen kb.2 éve nap...

A munkahelyemen kb.2 éve nap mint nap etettem 1 cicalányt. Nagyon jól összeszoktunk, gondoltam hazahozom. Ahogy hazaértünk kiszaladt az udvarra és elment... Látom e még?

Figyelt kérdés

Már 5 napja oda van,kerestem az erdőben is,hátha megérzi a szagom....vagy hülyeség?Esetleg visszamegy oda ahonnan elhoztam?Bár 50km-re van..Teljesen tanácstalan vagyok.



2008. jún. 18. 09:12
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Nem sok jóval bíztathatlak. Azt, hogy hazamenjen hozzátok nem hiszem, mert a rémült cicus úgy el tud szaladni, hogy sajnos ismeretlen környéken nem talál haza. Az 50 km-re lévő munkahelyedre sem hiszem, hogy visszatalálna, bár a cicákró ezen a téren csodákat mesélnek...


Persze remélem, hgoy a történet valahogy mégis csak jobbra fordul.

Ha a későbbiekben cicát költöztetsz tedd be egy jól zárható, esetleg direkt erre a célra kitalált levegős ládába és csak akkor engedd ki a lakásban, ha már bezártál ajtót, ablakot és a cica is egy kicsit megnyugodott a szálítás okozta sokk után. Célszerű ilyenkor először csak egy szobára, néhány helységre korlátozni az új cica mozgásterét és csak azután beengedni a lakás többi helységébe, miután a korábbiakat már megismerte, ott már otthonosan mozog. A kertbe csak 2-3 hét után tanácsos kiengedni, úgy, hogy bármikor kedvére befuthassson az ismerős, biztonságot nyújtó lakásba.


Kívánom, hogy egyik sétád során rábukkanj a barátodra.

2008. jún. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem kezdik el etetni máhol még nem reménytelen, mindennaprakj ki egy kevés ennivalót, a mi macskáink így kerültek hozzánk, egy olt az éelre jött egy ujjabb, annak kölykei lettek...


De nyugi macskafarmod azzért em lesz de talán a te kis négylábú barátnőd visszajön...

2008. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat hogy visszamehet.Lehetséges.Egyszer a nővérem járt így.A férje elvitte a macskát több kilométerre az anyjához egy másik városba.Másnap az anyja telefonált hogy a macska elszököt.Erre pár héttel rá a macska már megint a nővéremnél kötött ki.Egy kicsit mindannyian kiakadtunk hogy hogy tudott több kilométert gyalogolni és komoly hogy visszasétált a nővéremhez.Szoval lehet hogy előkerül a macsek,de ha nem akkor valószínűleg valaki már befogadta.De nem hiszem hogy olyan messze lenne lehet hogy csak a szomszédságban bújt el mivel a lánymacskák nem azok a csavargós fajták.Ha véletlenül ráakadsz.Csukd be a lakásba hgy lenyugodjon.Ha megszokja a lakást akkor majd szép fokozatosan kiengedheted az udvarra akkor már tuti nem fog elmenni.
2008. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egy felnőtt cica volt, gazda nélkül, így a helyhez ragaszkodott. A macskák általában nagyon kötődnek helyhez, főleg, ha nincsenek szoktatva. Nagyon felzaklattad. Vissza nem hiszem hogy menne, nem az az otthona, de a munkahelyeden van rá esély, hogy felbukkan majd ismét.
2008. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!