Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám arra nevelni a...

Hogyan tudnám arra nevelni a kiscicáimat, hogy féljenek az idegenektől?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig megtetszenek valakinek és szó nélkül elviszik őket, ha kimennek az utcára.. :/
2013. máj. 20. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

olyan termeszetu cicat kene valasztani menhelyrol...

nem hinnem hogy nevelni lehet ilyesmire

2013. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet nevelni. A macska öntörvényű állat, többnyire azt csinál amit szeretne. nekem eddig szerencsém volt, minden macskám kerülte az idegeneket, még az utcára se járt ki. De most! Áh a kandúrom állandóan az utcán van. félek hogy odalesz. Sima házicica de annyira szép. Majd ivartalanítom.
2013. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán ha teszel rájuk nyakörvet, akkor kevesebb az esély rá, hogy elviszik. Nem akarom azt hinni, hogy az összes ember egy rosszindulatú egyén, így lehet azt hiszik kóbor cica és megakarják menteni... nagyon remélem.

De az is lehet, hogy nem emberek viszik el őket, bele sem gondolok.

Én nem engedném ki, amíg kicsi, mert ilyenkor szoknak a gazdihoz, helyhez. Ha nem lehet lakásban, akkor is valahogy meg kéne ezt oldani, hogy ne kóboroljanak az utcán, ebben nincs tapasztalatom sajna, de mindenképp kell idő, mire lesz annyi kis esze, hogy tudjon vigyázni magára. A kölykök szertelenek, nem törődnek a veszéllyel, idővel maguktól is okosak és elővigyázatosabbak lesznek, tanítani nem tudom lehet-e őket erre. És igen ivartalanítani sem árt, mert azzal is leszűkíti az ember a barangolási vágyát, a sokszor önmagára is veszélyes ösztöneit és ha el is megy akkor is nagy eséllyel haza fog mindig menni, ha nincs akadályoztatva vagy nem esik baja.

Sokat kell velük törődni és eleinte nem engedni szabadon, szerintem ezt tudod tenni.

2013. máj. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 borcsi02 ***** válasza:

Én is azt tudom tanácsolni, amit előttem, hogy jó ideig úgy kell nevelni őket, lehetőleg bent, a lakásban, hogy amíg olyan kis kajlák, ne tudjanak mindenfelé elkószálni. Egy idő után megszokják és beléjük rögzül, hogy te vagy a gazdijuk, a személy, akit elfogadnak, illetve a többi családtagod. Ilyenkor hozzátok bújnak, menekülnek, ha bármitől megijednek, ha veszélyben érzik magukat.

Alapvetően nincs is igénye egy macskának arra, hogy minden szembejövő emberrel megsimogattassa magát, inkább kitérnek előlük, persze ha eleget foglalkoztok vele. Én olyan cicáknál láttam, hogy hajlamosak az ismerkedésre, akiket elhanyagolt a gazdájuk, kicsapta őket a szabadba, na olyankor pár kedves szó is elég, hogy magához csalogassa őket bárki. Szóval következetesen, lakásban tartva szocializálod a cicáid, és onnantól nem igazán történhet ilyesmi.

Amíg kisebbek voltak a cicáim, én külön megkértem a szomszédokat is, hogy ne akarják őket megfogni, simogatni, pont azért, hogy ne szokják meg a cicák és tartsák a távolságot azokkal, akik nem a gazdájuk. Nem is volt ilyen gondom soha az elcsalogatással, mert teljesen érdektelenek a macskáim másokkal szemben.

2013. máj. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már volt, hogy nyakörves cicám veszett el és amikor megláttam egy néninél azt mondta nem vette észre, hogy ott van a címünk... Hát majd megpróbálom benntartani az udvarban, csak (sajnos) elég sok gyerek van az utcánkba és beviszik magukhoz a házba simogatni, én meg kereshetem ègen-földön...
2013. máj. 21. 12:21
 6/6 borcsi02 ***** válasza:
Hát ez nem túl szép dolog, hogy valaki beviszi magához. De hát ilyenek a gyerekek, ilyenkor inkább a szülőkön múlik, hogy mennyire normálisak. Persze nem lehet végig járni mindenkit, ha sokan laknak az utcában, mi sem ismerünk mindenkit, de ha csak párnak jelzed, hogy ez a te cicád és félted, onnantól már többen lesznek, akik esetleg látják, ha valaki beviszi, és szólnak nekik, vagy esetleg neked. Nálunk is így működött, sokszor a szembe szomszédunk szól rá az egyik utcabeli kislányra, aki hírhedten állatkínzó, hogy hagyja a macskákat. Amúgy amíg kicsi a cica, addig tényleg érdemes rá figyelni, ezt nem lehet megúszni, az a 2-3 hónap meg hamar eltelik, a cica érzi a kontrollt, megszokja, hogy hívásra menni kell, utána meg már úgysem tudják elkapni:)
2013. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!