Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon aggódom hogy komoly...

Nagyon aggódom hogy komoly betegsége van, nektek milyen tapasztalatitok vannak?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves ivartalanított kandúr cicám, kijárós. Néhány napja elég rosszul volt, szinte teljesen elment az étvágya, nem eszik, nem iszik, többnyire csak fekszik, alszik, nagyon bágyadt. Ma délelőtt elvittük az orvoshoz aki miután megvizsgálta jó esélyt adott rá hogy leukózissal vagy fertőző hashártya gyulladással állunk szemben. (kis nyirokcsomó duzzanat, hőemelkedés, kis sárgaság az ínyénél amiket észrevett):( Kapott infúziót, antibiotikumot meg még valami tablettát amit nekem kell beadni. Borzasztóan elkeseredtem, nem számítottam ilyen rossz hírre. Csütörtökön megyünk vissza, akkor valószínűleg elküldik a vértesztjét is a laborba. Van tapasztalatotok hogy ilyen esetekben milyen esélye van hogy tényleg az említett betegségekben szenved?
2013. máj. 21. 11:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
annyit kifelejtettem hogy elég sápadt, vérszegény is és valószínű hogy nem egy akut problémáról van szó, hanem régebb óta fennáll. Az elmúlt 2 hónapban tényleg fogyott folyamatosan, bár ezt én a nyári súlyvesztésnek tudtam be.
2013. máj. 21. 12:54
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nem túl jók a kilátások. A fertőzött macskák, tünetmentesen évekig elélhetnek, de a tünetek jelentkezése után, még agresszív terápia esetén sem túl jók az esélyek, hónapok maximum (leukózis). FIP esetén rosszabb a helyzet.

Ezek vírusos megbetegedések, és vírus ellen nincs orvosság, az állat egész életében fertőzött marad. Kezeléssel lehet enyhíteni a szenvedést, és meghosszabítani az életét, de nem minden esetben.

De azért meg kell természetesen várni az eredményét a vérvizsgálatnak.

Készülj fel, hogy ha rászánod magad egy kemoterápiás kezelésre, akkor annak elég magasak a költségei, viszont így meg lehet hosszabbítani az életét.

Ha már nagyon rosszul érzi magát a cicád, a későbbiekben, akkor pedig sajnos el kell gondolkodni az eutanázián is.

Nagyon sajnálom.

2013. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy a leukózis mivel jár sajnos. De mennyi arra az esély hogy mégsem leukózis és más baja van ami gyógyítható? Soha egyik macskámnak sem volt ilyen baja és a környéken sem tudok senkiről akinek ilyen betegsége lett volna a macskájának, erre felé jellemzően hosszú életet élnek a macskák. Az én cicám fiatal, erős és makk egészséges volt, egyszerűen nem bírom felfogni. Főleg hogy ivartalanított ezért nem verekszik, nem párzik.
2013. máj. 21. 13:35
 4/11 anonim ***** válasza:

A betegség nyállal terjed, és nem csak harapással. Más macskákkal való kontaktus során alakul ki. Persze az ivartalanítás csökkenti ennek az esélyét.

Lehet még esetleg valamilyen parazitózis, daganat, calicivírus..esetleg veseprobléma (de ezt nem hiszem).

A kis nyirokcsomó duzzanat, hőemelkedés,és étvágytalanság még lehetne egy enyhébb gyulladásos-bakteriális megbetegedés is esetleg, de az icterus (májelfajulással függ össze), és a folyamatos fogyás viszont nem jelentenek jót.

Remélhetőleg csinálnak róla egy teljes vérképet, és FIP, FeLV tesztet, és akkor majd kiderül, ténylegesen mi a probléma. Nem értem mondjuk, miért nem vette le most a vért...főleg hogy adott antibiotikumot a macskának.

2013. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért nem vette most még le mert meg akarja nézni hogy reagál a cica erre a kezelésre és utána döntünk a további kezelésről. Most evett egy nagyon kicsit, meg aktívabbnak tűnik, lehet hogy csak az infúzió miatt szedte kicsit össze magát. Nagyon bízom a legjobbakban, köszönöm a válaszodat!
2013. máj. 21. 14:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem lesz semmi komoly betegsége. Örülök, hogy legalább evett valamennyit. Jobbulást a cicának!
2013. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen!:)
2013. máj. 21. 15:08
 8/11 A kérdező kommentje:
Határozottan jobban néz ki most, már evett több mindent is és sokkal érdeklődőbb mint volt. Persze még kicsit bágyadt de nyilván nem fog egy csapásra rendbe jönni. Örülök neki, de azért aggódom még mert a doki azt mondta előfordulhat átmeneti hirtelen javulás aztán visszaesés ha komolyabb betegségről van szó.
2013. máj. 21. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mi lett a vizsgálat eredménye :)
2013. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
rendben:)
2013. máj. 21. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!