Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SŰRGŐS! 3Db 4hetes cicával...

SŰRGŐS! 3Db 4hetes cicával maradtunk, ugyanis az anya cica elpusztult. Nem tudjuk, hogy, miként foglalkozzunk a kicsikkel. SEGÍTSÉG! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Szóval az anya cica elpusztult, és 3 kiscica van nálunk, de fogalmunk sincs milegyen, konzervet kétlem hogy ennének ilyen idősen és nemtudjuk, hogy neveljük őket, mivel etessük őket légyszíves aki tud segíteni írjon egyből választ!!!!!!!

2013. máj. 21. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, csak rámsózta a szomszéd a 3 hetes kicsiket..Tejet langyítottam, belekevertem egy kicsi ízesített joghurtot,(tudom hogy allergiás reakciókat válthat ki, meg ilyenek..) és szép egészséges cicák lettek, de amúgy ha nem akarsz nekik tejet adni, akkor menj el állatpatikába, állatorvoshoz, vagy állatkereskedésbe, ott biztos van valami étel nekik. Ja egyébként cumisüvegből etettem őket.
2013. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább ne kísérletezz tehéntejjel,inkább kecsketej akkor. Lehet kapni tejpótlót macskának, és állatoknak való cumisüveget is. Nagyjából 4 óránként kell őket etetni.

Szerintem menj el egy állatorvoshoz, és kérd ki a tanácsát, mit ajánlana Neked.

Miben pusztult el az anya cica?

2013. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj el az állatorvoshoz/hívd fel, ő biztos tud segíteni! :(
2013. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fejsérülésben pusztult el:( Vettünk a kicsiknek pépes macskaeledelt, azt megfogják enni? Vagy mindenképpen valamilyen fajta tej kellene?
2013. máj. 21. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább tej kéne, és MINDENKÉPPEN vidd el őket állatorvoshoz, mert egyrészt ért hozzá, másrészt többet tud segíteni tanáccsal, mint mi itt összesen!
2013. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük mindenkinek a segítséget!! Igyekszünk mindent megtenni a kiscicák érdekében! Előbb sikerült megetetnem őket, úgy, hogy azt a pépes macska eledelt összenyomogattam az újjammal és ugy lenyalogatták róla, szóval most ettek és hát most még megvárom anyukámat míg hazaér, aztán meg lesz ami lesz. Még1x köszönöm mindenkinek a segítséget!!
2013. máj. 21. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne, ha még legalább 3-4 hétig tejpótló tápszert kapnának (az anyacicától való elválasztás is ebben a korban történik), de közben elkezdheted kiegészíteni junior macskaeledellel. Állatpatikában, állatorvosnál biztosan kapsz ilyen tápszert és cumisüveget a cicáknak. Naponta legalább 4-5-ször meg kéne etetni őket. Tehéntejet, pláne cukrosan semmiképp ne adj nekik, mert nem tartalmazza a megfelelő tápanyagokat a cicák számára, ráadásul hasmenésük lehet tőle, amitől könnyen kiszáradnak. Vannak "receptek", hogyan lehet összeállítani tej alapú tápszert házilag, de ezek nagyon macerásak, sok összetevőt igényelnek, így inkább a készen megvásárolható tápszert javaslom. És szerintem legalább telefonon kérdezz meg egy állatorvost, ő biztosan tud segíteni.

[link]

2013. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt is figyeld, ürítenek e? Langyos vizes ronggyal mosogasd meg a feneküket, mert az anyacica a nyalogatással ösztönzi őket a kakilásra.
2013. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!