Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Instant tejport ha összekeverü...

Instant tejport ha összekeverünk vízzel akkor egy 3 hetes kiscicának tejpótlónak megfelel?

Figyelt kérdés
Ha hülyeséget írtam ne csesszetek le mert fogalmam sincs az ilyesféle dolgokról.
2013. máj. 22. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sima tejpor nem. Laktózt tartalmaz és semmit ami a picinek kell. Állatpatikában lehet venni cicatejport, nem annyira drága. 1-2 napig talán jó ez, de nincsen meg benne az az anyag ami az anyatejben igen.
2013. máj. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elvileg csecsemőtápszert is lehet neki adni.


[link]


[link]


[link]

2013. máj. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vicuska87 ***** válasza:
Tejpor nem felel meg. Csecsemőtápszer, vagy cicatápszer a jó!
2013. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Cicatej, cicatápszer a megfelelő! Mekkora cicusnak adnád?
2013. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, látom, hogy 3 hetes!
2013. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én csak azért akartam ezt,mert ezek az internetes weboldalak azt írják,hogy muszáj elkezdeni a kiegészítő étkezést 3 hetes korban,hogy a cicák hozzá szokjanak az ízekhez. Mit gondoltok,szükséges ez? Meg köszönném, ha eddigi tapasztalásaitokat megosztanátok velem! :)
2013. máj. 23. 20:55
 7/11 anonim ***** válasza:

De akkor anyukája van, aki szoptatja?

Nem muszáj elkezdeni a mellétáplálást 3 hetesen, de mellétápláláson különben sem azt értjük, hogy adunk neki tejpótlót, hanem, hogy az anyatej vagy az anyatejpótló mellé adunk neki olyan szárazabb ételeket is, amit a felnőtt macskák esznek. Húst, konzervet vagy szárazeledelt.

2013. máj. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, van aki szoptatja, bocsánat ezt el felejtettem leírni :)Igazából azt írták h száraztápot kell beleaprítani ebbe a tejpótlóba h hozzá szokjon az ízekhez és kialakuljon az ízlésük..
2013. máj. 24. 14:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Aha, hát akkor szerintem nem olyan fontos ez. Próbálgathatod, bár akkor én már inkább először konzervet adnék nekik, az legalább puhább állagú. De a felvizezett szárazkaja is jó, nem muszáj feltétlenül tejbe rakni. Amúgy ez az "ízlésmeghatározás" nem feltétlenül működik. Nyilván a macskákban is ott van valamennyire, mint az embernél, hogy az anyukája főztjét szereti (melyik gyerek nem szereti az anyukája főztjét), de sokkal inkább meghatározó, hogy a macskák is a finom, minőségi kaját szeretik a legjobban. És az ízlés idővel is változik.


Az én macskám is teljesen jól elvolt a szárazkajájával, amíg egyszer egy drágább, jobb minőségűt nem adtam neki. Onnantól kezdve a régit már nem kérte.


De logikailag sem értem ezt, hogy "muszáj elkezdeni a kiegészítő étkezést 3 hetes korban,hogy a cicák hozzá szokjanak az ízekhez".


Miért kell hozzászokniuk az ízekhez? Egyszer majd le fognak jönni az anyatejről, onnantól kezdve azt eszik majd, amit te adsz nekik. Már előre hozzá kell trenírozni őket a sz@r kajához, amivel később akarjuk táplálni őket, különben nem fogják megenni, vagy mi? Ha nincs más, akkor úgyis meg fogják enni a rossz kaját is. Majd ha egyszer kapnak jobbat, akkor meg már lesz összehasonlítási alapjuk és max követelhetik a jobb ízeket.


Az anyatej mellé adott szilárd eleségnek az az értelme, hogy amikor már olyan nagyok a kölykök, hogy az anya teje már nem teljesen elég nekik, akkor adjunk nekik plusz kalóriákat. Mint ahogy a természetben az anyjuk ilyenkor már ad nekik a vadászzsákmányból is, amellett, hogy még szopnak is.

2013. máj. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem muszáj, főleg nem 3 hetesen. Majd 5. hét környékén, mikor már figyelgeti az anyját evés közben és vizet is iszik, akkor rakhatsz elé egy kis szárazat/konzervet. Száraztáp lehet junior is. Áztasd bele tejbe/vízbe és dugd az orra alá.
2013. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!