Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Életben maradhatnak így a picik?

Életben maradhatnak így a picik?

Figyelt kérdés

1 hetesek a picik,és az anyjuk nagyon sokszor,sokáig magukra hagyja őket.5 cica van és picikék nagyon.Ha így folytatja az anyjuk nem lenne jobb ha mi etetnénk őket?Csak nem tudom mit kell egy ilyen picinek adni,milyen tejet,és mivel??Nem szeretnénk hogy meghaljanak.

A cicák a szuterinba vannak és az ajtót nem hagyhatjuk nyitva el ne vigyék a kandúrok őket meg amúgy se.Az annyuk meg ha ki lemegyünk többnyire elmegy és egész nap sehol sincs,este se mindig talál haza.Van egy benti macskánk,neki 3 kölyke oan,1héttel nagyobbak,gondolom a lentieket nem fogadná ael,na meg 8 cica már sok lenne neki.


2013. máj. 23. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, hogy elfogadná-e őket. Ha esetleg mégsem, akkor érdemes etetni a gazdinak is, de az anyjától nem kellene elvenni végleg. Ő melegíti, tanítja a kicsiket, ha ez elmarad, akkor pedig ügyelni kell rá, hogy nehogy kihűljenek a kicsik az anyjuk nélkül. A cicák normál testhőmérséklete 37-38 fok.


"A kiscica 4-5 hetes kortól naponta ötször eszik. A szilárd táplálékra való szoktatást körülbelül 4 hetes korában kezdhetjük el. Eleinte meleg tejbe áztassunk egy kis száraztápot vagy konzerv macskatápot, hogy rákapjanak az ízére, majd fokozatosan álljunk át a szilárd eledelre!"


"A kiscica táplálkozása neked finnyás majszolásnak tűnhet, de ez így természetes, hiszen nagyon kicsi a gyomra. Kérd ki az állatorvos véleményét abban is, hogy legyen-e az étel egész nap szem előtt, vagy inkább bizonyos időpontokban tedd csak a tányért a cica elé!"


Forrás: [link]

2013. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt: két nőstény macska egyszerre ellett.

A fiatal anya alig nézett a kölykök felé.

Az öregebb anya szoptatta őket később, magától ment oda hozzájuk, mikor nagyon nyávogtak. Nagyon meglepődtünk.


Próbálkoztam azzal is, hogy amikor sikerült elcsípni a fiatal anyát, lefektettem a kicsijei mellé, és jó fél óráig ott tartottam. Nem erőszakosan, csak ha felkelt volna, visszatoltam óvatosan fekvő helyzetbe. Ezt többször megismételve, egy idő után hozzászokott a dologhoz.

2013. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta megoldódot.A picik is már nőttek és azért így már nem olyan veszélyes ha du lelép az annyuk "vadászni". A bentiek meg az egész napot átaludnák,szinte fel sem tűnik nekik hogy az mami nincs bent.És más szép nagyok is. :-)
2013. máj. 30. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!