Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a harapdálásról,...

Hogyan lehet a harapdálásról, karmolásról leszoktatni a cicát?

Figyelt kérdés

9 hetes a cicám, mindig harapott, karmolt játszás közben, de eddig nem fájt, most viszont már lég nagy, és tele vagyok karmolásokkal, anyának is az arcát olyan erősen megharapta, hogy kicsit vérzett...hogyan lehetne megnevelni?

vagy ahogy nagyobb lesz kinövi?


2013. máj. 25. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat nekunk nem sikerult sajnos. Picikent is ilyen volt, nagykent is. Volt, hogy rafroccsintettunk eg kis vizet, aztan ujsaggal (kezzel nem szabad!) a fenekere csaptunk, kizartuk a konyhaba, de nem lett hatasa. Anyukam laba szet van harapva, karmolva, neha a fejunkre is raugrott reggelente. Volt melypont mikor tuladtunk volna rajta, de ennek ellenere szeretjuk ot. Most 2 eves, meg neha beprobalkozik a harapassal es jatek kozbe odakap a karmaval, de ez mar siman elviselheto. Vannak ilyen cicusok, meg kell varni amig lecsillapodik. Ha kan, hereltessetek ki, hatha az segit, de nekunk az se valtoztatott semmit.
2013. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ha kicsit rákoppintok a fejére és mondom, határozottan, hogy nem, az használ? mert félek nem lesz jobb a korral, van egy oszttársam, neki is van cicája, felnőtt, és tele van karmolásnyomokkal(mármint az ember :D) :/
2013. máj. 25. 11:18
 3/7 A kérdező kommentje:
uu hát ezt nem szeretném, amit első írt, hogy ilyen legyen nagykorában :/ amúgy lány, sé azt mondták azok még bújósabbak :D de amúgy amikor nem vadul be, akkor irtó aranyos, bújik dorombol, csak 2,3x egy nap nagyon felpörög és akkor támad mindent.
2013. máj. 25. 11:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok, akkor a tietek meg egesz nevelhetonek tunik. A mienk nem is dorombol, csak hajnalba, ha megrpobal felkelteni. :D Neha bujik, tobbnyire, ha pisilek. :D Szoval nalatok szerintem jobb a helyzet. Kezzel azert nem szabad, mert o a "keztol kapja a kajat". Nem fogja erteni, hogy egyszer az eteti, aztan az veri. Ezert mondjak az ujsagot. Azzal mi elertuk, hogy feljen tole, tehat, ha kezbe veszem az ujsagot mar menekul, pedig soha nem csaptunk ra erovel. Inkabb ezt, mint a kopogtatast.
2013. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ebben van valami, köszi :D
2013. máj. 25. 12:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kinövi. Nekem 2 cicám van és a nagyobb kiskorában szintén harapdált meg karmolt. Ma már egyiket sem teszi, ha elkezdem őt cseszegetni és már látom a fején, hogy felhúztam még akkor sem karmol, csak puha manccsal hadonászik és tátog meg magyaráz, hogy hagggyááá máááá'. :D

A pici 19 hetes lesz, de még mindig bűn "rossz". Nagyon durván csinálja a karmolást, harapdálást, szerintem rosszabb, mint a másik volt, de mintha már ő is kezdene lenyugizni, ritkábban csinálja, mint eleinte. Én egyszer már annyira idegbeteg lettem rá hajnalban, hogy beleharaptam a fülébe... persze nem fájt neki, csak nézett rám és folytatta tovább. A nagy cicámat is állandóan piszkálja ész nélkül, tőle is "kap", de nem zavartatja magát. Szerintem ez még gyerekesség náluk, azt sem tudják, hogy ezzel fájdalmat okoznak és azt sem fogják fel, hogy ha te erről le akarod szoktatni. A nagy cicám is nagyon cukin nevelgetné, de idétlenkére nem hat. Ezt a fajtát idővel kinövik. Ha felnőtt korban is megmarad a harapás/karmolás az már viselkedés béli probléma, azt már "kezelni" kell. A 9 hetes cica még pici, szóval van még pár ilyen hetetek vele.

2013. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nyafó válasza:
Nekünk van egy 8 hetes cicánk,aki ugyanezeket csinálta,de adtunk neki egy plüss kacsát kb. 15cm-st és nem a mi kezünket harapdálja,hanem a kacsát,és azzal birkózik.Hogyha mégis megpróbálja harapdálni a kezünket,akkor oda adjuk neki a kacsát,annyira megszerette,hogy azzal alszik.
2014. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!