Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam ki pár kaját macskákn...

Találtam ki pár kaját macskáknak. Ezek meg felelnek nekik?

Figyelt kérdés
Már 5 hetesek és eszegetnek abból a kajából, ami direkt nagy korú macskáknak való. Ezért találtam ki nekik pár dolgot amit adhatok nekik Pl.: tudom h nem kaphat a macska tehén tejet, ezért ha bele rakok egy natúr joghurtba száraz tápot, akkor az jó lesz nekik? Vagy a joghurtba is van valami olyan összetevő amit nem szabad nekik adnom? Vagy például tudom h a macskáknak is szükségük van zöldségre. Ha konzervbe csempészek egy kis párolt zöldséget megeszik? Tudom am h hús evők :) Vad húst mikortól adhatok ilyen kicsiknek?
2013. máj. 25. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
veszel a boltba tejet(kéket) és minden adásnál egy picit felvizezed.. ennyi az egész.:) amugy a tejbe is törhetsz bele tápot. és ha a párolt zöltséget össze töröd is meg fogják enni.. főleg akkor ha párolt zöldséggel kevered össze.
2013. máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nézd meg a kölyökmacskának szánt összetevőket.

Egyébként csak bizonyos fajtiszta macskák allergiásak a tejcukorra, tehát laktózra, pl. a sziámi.

2013. máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
kölyökmacskának szánt eledel összetevőit*
2013. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, hogy csak a sziámi és hasonlók érzékenyek a laktózra.


Általánosságban elmondható, hogy minden macska laktózérzékeny, de azért akadnak olyanok, amelyek jobban tolerálják és nem nagyon produkálnak tüneteket.


Joghurtot sem szabad nekik adni. Egy fokkal jobb, mint a tej és ha csak egy kicsit kap, akkor nem lesz tőle baja, de teljesen felesleges. Amellett még a natúr joghurtban is elég sok cukor van, amit szintén nem tudnak megemészteni és a fogakat is roncsolja.


Zöldéget sem igényelnek annyit, mint pl. a kutyák. Sőt, a legtöbb általánosan használt zöldségtől kifejezetten elfutnak ha megszagoltatod velük. De pl. az enyém a savanyított káposztát szerette, de csak minimálisat szabad neki adni abból is, csak egy kis kóstolót. A főtt krumplit is szerette, de ebben a sok keményítő sem igazán jó neki és a só sem (ha sósan főzöd). Azért egy falatot abból is kaphat. A főtt zöldborsót is szerette, pár szemet mindig kapott.


A vadhús igazából csak annyiban különbözik a normál húsoktól, hogy több betegséget hordozhat, illetve nagyobb az esély rá, hogy hordoz valamilyen betegséget, tehát mindenképpen meg kell sütni vagy főzni, úgy adni neki.

Ha már eszegetnek maguktól is mást az anyatejen kívül, akkor adhatsz nekik húst pici darabokra vágva vagy pépesre törve. Vadhúst és disznóhúst csak főzve, sütve. Van aki a többi húst is csak így ajánlja, én csirkét, marhát adtam neki nyersen is. Attól kevés az esély, hogy megbetegedjen.

2013. máj. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ezek elég jó linkek a táplálással kapcsolatban:


[link]


[link]


[link]

2013. máj. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek a hasznosat! :))
2013. máj. 26. 12:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor adhatok nekik attól joghurtot is, egy pár kanállal? És mondjuk akkor konzervekbe is keverhetek egy vagy két kanál kukoricát, vagy borsót? (Már ha megeszik,ugye).
2013. máj. 26. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, a főtt kukoricát is imádta, azt elfelejtettem.

Én úgy érzem kicsit túlpörgeted ezt a kérdést. A macskának elsősorban hús kell. Nincs igazán szüksége zöldségekre. Néhány szemet adjál neki, ne néhány kanállal. Joghurtból is elég csak annyi, amit lenyal az ujjadról, ha már mindenáron akarsz neki adni. Vagy egy kávéskanálnyi. Szerintem úgysem fog kelleni neki több. Több kanállal ne adj neki, attól csak fosni fog.

2013. máj. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!