Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Találtam egy macskát, de...

SOS! Találtam egy macskát, de azt hiszem nem érzi jól magát nálam . El kellene engednem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Azért hoztam fel, mert pár vandál fel akarta gyújtani, nem hagyhattam. Nem tűnt utcai macskának, előtte is házimacska lehetett mert ápolt volt, viszont meg volt rémülve az emberektől. Itt van már kb egy hete de tegnap és ma, egész nap az ablakban ül és fájdalmasan nyávog. Fiú cica, lehetséges hogy csak egy "numerára" menne le? Vagy vissza vágyik az utcára? Rendesen adok neki enni, van alomja tudja is hogy mire kell használnia - szobatiszta. Viszont eléggé "kanos" is. Előszeretettel hág meg minden takarót és plüssállatot ami az útjába kerül. Lehetséges hogy ezért kellene leengednem? Visszajönne egyáltalán? Bocsánat a sok hülye kérdésért, de előtte sosem volt macskám, és egyáltalán nem volt semmilyen tapasztalatom macskával ezelőtt. Köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 28. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért akar kimenni, mert kanos. A megoldás erre az ivartalanítás, akkor megnyugszanak. Plusz, ha előző helyén az udvarra is kijárhatott, hiányzik neki a mozgás. Én a helyedben mindenképp ivartalaníttatnám, megszünteti ezeket a problémákat, kedvesebb lesz a cica, tovább is él. Meg ugye idő is kell neki, hogy megszokja az új helyet. Ne engedd el, az utcán csak meghalna, elütné egy autó, éhezne, megkínoznák, megmérgeznék, stb. Nekem is fiú macskám van, amit lakásban tartok, míg nem volt ivartalanítva gyakran volt, hogy az ablakban nyávogott, hogy ki akar menni, pedig kiskora óta szobamacska. Azért nem engedem ki, mert az előző eltűnt nyomtalanul, valószínű megmérgezték. Facebookra kirakhatnád a fotóját, hát ha valaki keresi, ha meg nem jössz ki jól vele, keress neki új gazdit.
2013. máj. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ez az oka! Nagyon jól kijövünk, néha megtámadja a kezem, lábam, de nem komoly, egyébként rettentő bújós és hálás :) Megtartanám, de Angliában élek, és nyáron hazamegyek Magyarországra, nem vihetem sajnos magammal! nagyon fog hiányozni :/ Köszönöm a választ :)
2013. máj. 28. 01:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki gazdit nyárig, de nagyon figyelj, kinek adod oda, ha ilyen elmebetegek vannak arrafelé...
2013. máj. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.
2013. máj. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mennyi időre jösz majd haza? Egész nyárra? Bízd addig rá valakire ha kell bérelj neki addig egy biztos helyet valakinél.Ne hagyd magára légyszives !
2013. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!