Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek a macskátokat?

Ti mivel etetitek a macskátokat?

Figyelt kérdés

Most lesz kiscicám. Kiskoromban volt már macskám, de őt mindenfélével etettük, maradékkal is.

Úgy tudom, hogy ezt a húskonzervet ritkán kell nekik adni, és akkor is csak nasi céljából, mert igazából nem használ nekik sokat, hamar éhesek lesznek újra. Meg hogy az ilyen macskatápokat vagy mit kell nekik venni, ezt a rágósat, mert abban minden vitamin meg egyéb megtalálható, amire a macskának szüksége van, és azzal jól lakik.

Ja, és hogy tejet nem szabad adni nekik, ez igaz? Mert hogy meghajtja őket. Mondjuk van ilyen macskatej, ahogy láttam, de az meg csak a még nagyon kicsi macskáknak kell, nem?

Még azt szeretném kérdezni, hogy kell neki adni valamit, hogy a fogai erősek maradjanak? És a szőrére van valami kaja, vagy valami, ami jó? Szeretném, hogy mindig puha és ápolt legyen neki, vettem már macskakefét is, tetszett neki, hogy fésülöm. De ezen kívül valami?

Az alomhoz hogy kell hozzászoktatni? Tényleg alapjáraton szobatiszták? Még nincs nálam, 1-2 hét múlva hozhatom el.

Jaj, bocsi a sok kérdésért, csak nem akarok hibát elkövetni a felnevelésében, de ezt az állatszeretők biztos megértik. :) Előre is köszi!!!



2013. máj. 29. 13:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jaj, most látom, hogy vannak ilyen macskasamponok. Ezek jobbak, mint a sima, emberi sampon? Gondolom úgy van kifejlesztve, hogy ne ártson a bőrüknek? Ti használjátok ezeket?
2013. máj. 29. 13:39
 2/17 anonim ***** válasza:
az én cicám amiket eszik, macskakonzerv, alutasakos kaják, száraz tápok, csirkemell sonka, hal, vajkrém, sajt, tejet is szereti (és nem hajtja meg), elég válogatós, szinte csak ezeket eszi meg. az én cicám már régen szobatiszta, nyávog ha ki kell mennie és épp zárva az ajtó. az almot én csak megmutattam neki, rögtön tudta hogy ott kell elvégeznie a dolgát, utána fogja tudni, hiszen érezni fogja. a lényeg hogy szeresd, és ne csak egy két hónapra, hanem ha elhozod, akkor tudd hogy egy életen át mellette kell lenned :)
2013. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok, én egy évben egyszer fürdetem meg cicasamponnal, nagyon tiszta állatok a cicák, minden nap többször megmosakodnak ők, annyi hogy a mancsát szoktam megtörölgetni popsitörlővel mert hát ki tudja mibe nyúl bele, de egyébként nem kell gyakran fürdetni, az én cicám legalábbis gyűlöli, hatalmas sírás van olyankor mindig :)
2013. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Bocipók ***** válasza:
26%

A mi macskánk benti, amúgy utcai vegyes (fehér cirmos).

Mi a kezdetektől konzervet adunk neki, mert nem nagyon van maradék.

Általában a DM-es Rosmann-os kutyakonzerveket kapja, mert olcsóbb, mint a macskakajó, az összetételben meg nincs nagy különbség.

Száraz tápot (TESCO) is kap, nagyon szereti, mert emésztést segítő növényi összetételű.

Fürdetni nem szoktuk, nagyon szépen tisztán tarja a ruhácskáját, látszik is, mert majdnem az egész macsek fehér színű.

2013. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
enni macskakaját eszik, meg ha van maradék hús, de igazából bármit megeszik (lelopja a pultról a maradék főtt fehérrépát, és megeszi) szokott madarat fogni, megeszi, csak a szárnyát hagyja meg. Fürdetni nem szoktuk, elég tisztán tartja magát. Mi adunk neki tejet, semmi baja nincs tőle, a tejfölt is szereti.
2013. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Kinti macskánk van 3 éve, lássuk. Nem tudom, hol hallottad, nálunk a konzerv az alap kaja, reggeli főétkezésre szoktak kapni, melegítve. (SPAR budget, esetleg valami olcsóbb, de semmiképpen sem ilyen tuti márkás) Alutasakosat csak akkor kap, ha állatorvostól jön, vagy valamiért nagyon csalogatni kell, egyébként nem, mert hajlamosak hozzászokni a jóhoz, és az drága tud lenni. Egyébkén ha éhesek akkor Kitekat száraz jár (ezen nem spórolunk, mert annyira nem drága, illetve a sima Sparosat meg sem ették). Házi maradékot kap néha, ez a mostani fél éves kora óta van itt, nem finnyás, szóval ha rendszeresen megesik, hogy ilyesmit kap, meg fogja szokni, de ugye ez egyénenként változó. Tejet tényleg ne adj nekik, mert hasmenésük van tőle, a felnőtt macska érzékeny laktózérzékeny, tehát csak olyan tejet adj neki, amiben nincs laktóz. Ez a macskatej, a kicsiknek pont nem árt a sima, ők még le tudják bontani a laktózt. (Vagy ne adj neki egyáltalán, nagyon jól megvan anélkül is!:D) A szőre egyrészt genetika, milyen puha, stb., másrészt egy jól tartott macska maga is tisztán tartja. Hacsak nem hosszúszőrű, akkor a fésüléssel legfeljebb a viszonyotok javul, ami persze nem elhanyagolható, sőt, de alapvetően attól nem lesz sokkal kellemesebb bundája, szerintem. (Mienknek kint tartva, kandúrként ritka selymes és puha szőre van, pedig csak simogatni szoktam.:D) Fogra szerintem a száraz jó, végül is azzal rág rendesen, de ha olyanod van, moshatod is (azért annak kérdezz még utána!). Alomról nem tudok nyilatkozni, mivel kinti cica, így a dolgát is kint végzi.


Még valami - Konzervből, ha rajta van, hogy teljes értékű macskatáp, már olyan messze nem járhatsz!:)

2013. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul tudod a tápos dolgokat.


A száraztáp az, ami kiegészítő, és jó minőségű, magas hústartalmú nedves tápra van szüksége naponta 2x, lehetőleg!


A száraztáp legyen kinnt egész nap, reggel-este kapjon konzervet. A konzervet is jobban szeretik langyosan vagy melegen. Kaphat húsos maradékot is, csak fűszeres ne legyen (hánynak tőle, meghajtja őket).


Tejből csak laktózmenteset szabad nekik adni, ha szeretik. Langyosan, semmiképpen sem hidegen.


Alom: amikor kakilni/pisilni készül valahova, bele kell rakni az alomba. Van olyan, aki enélkül is megérti, meg van olyan is, amit 25x is bele kell rakni, mire felfogja. Lehet alapjáraton szobatiszta, ha ott, ahonnét kapod, már hozzászoktatták az alomhoz.


Az almot naponta takarítsd, hetente cseréld!


Mosdatni, samponozni, ha benti, akkor nem nagyon kell, fél-1 évente elég egyszer.


Fésülni célszerű naponta, mivel a benti cicák egész évben szőrzetváltásban vannak, így erősebben hullik a szőrük. A furminátor jó erre a célra.

2013. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Egész nap előtte van a Taste of Wild száraztáp, és reggel kap, alutasakost vagy konzervet (Schesir, Applaws, Animonda vom Feinesteine, Cosma, Almo Nature, Miamor) Ezek közül valamelyiket!

Ha ezzel eteted a cicáddal minden rendben lesz! (szőr, étvágy, emésztés, végtermék, kondíció)

2013. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Vicuska leírta amit akartam.

Ha jót eszik az látszik a cicán.

(viszont kicsit elszörnyedtem a válaszokon,hogy tényleg mit esznek itt a ciccek :()

2013. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Bocipók ***** válasza:

Csak megsúgom, ha megnézed az összetételüket, hiába kérnek el a Whiskas-ért 3x-os összeget, nincs benne annyival több fehérje és vitamin. Átba...szás. Tesznek bele cukrot és aromákat, hogy rászokjon és utána ne fogadjon el semmi más márkát.

Azért írtam a kutyakonzervet és a saját márkás termékeket, mert nem rosszabbak mint a nagyon márkás tápok, csak nyitva kell tartani a szemed.

2013. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!