Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy házi macskám, és naponta elkap két-három madarat. Mikor milyet veréb, rigó, cinege, galamb...megöli őket és utána nem eszi meg hanem játszik velük tíz-húsz percet, dobálja őket aztán otthagyja feléjük sem szagol egész nap Kinti macska szóval nem hiszem, hogy unatkozna de ez így nagyon szomorú, hogy dobálni kell a madártetemeket mindennap a kukába.

2013. máj. 29. 20:09
1 2
 1/16 anonim válasza:
Foglalkozz többet vele!
2013. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
amúgy a vérükben van a vadászat.ők játszanak a zsákmánnyal.lehet hogy azért nem kell neki mert nem éhes.
2013. máj. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Bruce_Wayne válasza:
sajnos ez ösztönös dolog, nem tudod "kinevelni" belőle,bármennyit foglalkozol is vele, lényegében ő is a nagy macskákhoz hasonló vadász akinek néha ki kell elégíteni ezen hajlamait,még akkor is ha nem az élelemszerzés a fő cél.Egyébként teljesen egyedfüggő,egyes példányok abszolút nem vadásznak, míg akadnak akik szinte megszállottjai ennek a hobbinak.
2013. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
gondoltam, hogy hozok hozzá egy havert (másik macskát) és lefoglalják egymást. De szerintem ez a kis piszok inkább megtanítaná vadászni (egy éves). Már kitettem madárijesztőt, hogy legalább ne szálljanak le a madarak az udvarra, a reakció az volt, hogy a fákon és bokrokban kapta el őket :( amúgy jófej barátságos macsek.
2013. máj. 29. 20:45
 5/16 Bruce_Wayne válasza:
a madárijesztő jó ötlet,de tényleg nem fog segíteni,ha nagyon elmászkálós akkor max nem a kertedben fogja meg őket.Szerintem próbáld meg elfogadni a dolgot,bár kellemetlen látni amit tesz, pláne ha énekesmadarakat fog,de ez bizony az élet része,és az örök körforgásé :)
2013. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Végül is akkor vadászösztön.Sajnos elég jó vadász :( remélem egyszer megunja, mert sajnálom a szerencsétlen madarakat így látni mindennap.
2013. máj. 29. 22:44
 7/16 Platypus ***** válasza:
Sokan ellene vannak, de a cicacsengő a nyakörvön pont erre való. Idővel megtanulnak csengővel is hangtalanul mozogni, de azért így is megnehezíti a vadászatot.
2013. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
hú köszi, kipróbálom :), nem hallottam még erről, igaz ilyen macskám sem volt még.
2013. máj. 30. 01:05
 9/16 anonim ***** válasza:
Mert macska és mert ragadozó!!Azért csinálja.Nem lehet vele mit kezdeni erős a vadászösztöne.
2013. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A macskák a legaljasabb a macskafélék között:D Kedvtelésből ől,nem úgy mint a többi nagy macska,akiknek ugye muszáj.Nem lehet belőle ezt kinevelni,szereti ezt csinálni a vérében van.Sajnos:)
2013. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!