Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám a mellső bal lábára...

A cicám a mellső bal lábára sántít és néha köhög, mi történhetett vele, mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Rá tud állni a lábára, ha megy akkor is használja (csak lassan bír járni), de ha leül akkor azt a lábát felemeli, fekvésnél is úgy fekszik, hogy ne érje súly azt. Ha a másik lábát nem használja, csak azt az első lábát akkor összeesik, tehát nem bírja vele megtartani magát. Tegnap délelőtt amikor fel akartam venni megkarmolt és elbújt, gondoltam rossz napja van. Tegnap és ma egész nap csak a füvön feküdt (persze mindig máshol így nem gondoltam, hogy baja lehet), de ma már gyanús volt, hogy máskor mindig elkószál erre-arra, most pedig egész nap szem előtt van. Kimentem hozzá, de amikor simogattam felkelt és mindig arrébb ment, ha felvettem nyávogott és kicsit megkarmolt, hogy rakjam le. Békén hagytam, de mikor vittem neki enni észrevettem, hogy sántít, rögtön behoztam a lakásba, majd később észrevettem, hogy köhög is (nem gyakran, de korábban sosem volt ilyen). Máskor ha bent volt mindig befeküdt az ágyba (pedig tudta, hogy nem szabad), illetve fel-le ugrált mindenhol. Ma behoztam, leraktam a fotelba, azóta ki se szállt onnan csak ott fekszik és alszik. Elüthette egy autó vagy megkaphatta egy kutya? Harapásnyomokat nem találtam rajta. Lehetséges, hogy eltört a lába? Esetleg lehet, hogy fertőzés miatt van ez, nem is baleset?

Mit lehetne itthon tenni, hogy meggyógyuljon? Állatorvosra most nem igazán van pénzem :(


2013. máj. 30. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy toklász fúródott valahol a testébe? Ez komoly fájdalmakat tud okozni, viszont kívülről alig látszik. Az évnek ebben a szakában már vannak toklászok, pl. az ürgeárpáé.


Persze ez csak egy tipp.

2013. máj. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, már átnéztem, nincs benne semmi. De még ha az is lenne, attól szerintem nem köhögne. Közben az öcsém mesélte, hogy a kutya aznap reggel fogott egy galambot, ezért arra gondoltam, hogy lehet, hogy a macska fogta a kutya pedig elvette tőle és ekkor sérült meg a cica...bár ki tudja, nem láttam sajnos, hogy mi történt.
2013. máj. 30. 01:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm. Csak fekszik, és alszik. Vajon elüthette egy autó? Megkaphatta a kutya? Esetleg eltörött a lába? Vagy fertőzést kapott?

ORVOS!!!

Te nem mész orvoshoz, ha beteg vagy???

Részletfizetést is lehet kérni. Ha meg sem próbálod, tuti nem sikerül.

2013. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jogos a válasz. Éjjel sokkal jobban volt, egész éjjel szaladgált és ugrált, alig bírtam tőle aludni, még rajtam is ugrált, úgyhogy valószínű komolyabb baja nincs. Reggel kiraktam az udvarra, mert ki akart menni, de a kutyára nagyon fújt, a kutyát bekötöttük a macskát pedig kiengedtük, kint jobban érzi magát.
2013. máj. 30. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!