Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá, hogy magától...

Hogyan vegyem rá, hogy magától egye a tejet az 1 hónapos kiscicám?

Figyelt kérdés
Van 3 darab egy hónapos kiscicám. 2 már nagyon szépen eszik magától,de a harmadikat még fecskendővel kell etetni. Mit csináljak,hogy ő is egyen a többivel?
2013. jún. 1. 08:50
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én picit belenyomnám a száját a tejbe és hagynám hogy lenyalja, majd ismét, előbb utóbb rájön, hogy neki egyedül is megy.:D Nincs bajuk a tejtől? Én egy kicsit vizezném, vagy macskatejet vennék.
2013. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehéntejet azért nem lehet adni, mert a legtöbb cica laktózérzékeny és utána hasmenésük van.

Annak speciális tejek nekik, de majd rákap az ízére. :)

2013. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is vizezni szoktam a tejet. Már próbáltam belenyomni a száját a tejbe,de erősen tiltakozott. :(
2013. jún. 3. 11:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen az a speciális tej? Hol lehet olyat kapni?
2013. jún. 3. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyni kell előtte a tejet és kész. Viszont abba kell hagyni a kézből etetését. És az aggódást meg főleg. :) A macskák rá bírnak szokni szinte bármire, ami nekik jó vagy kényelmes és nem szívesen változtatnak rajta, főleg akkor nem, ha nincs miért. Viszont ha megszűnik az addigi dolog, akkor egy idő után váltanak. Úgyhogy a legegyszerűbb ez: abbahagyod az etetését és nem aggódsz, hogy éhen fog halni, akármilyen szemeket is mereszt rád. :) Mert nem fog, a macska egyáltalán nem hülye, csak kényelmes. :) Magától is tud enni már ilyen korában, és ha vannak más macskák is mellette, akkor pláne, mert egymástól is tanulnak. Esteleg tennék be a tejbe egy kis kenyeret, az már nem csak tej és felkeltheti az érdeklődését. Kajával ugyanez van, ha rászoktatod valamire, akkor képes napokat koplalni, hogy ugyanazt kapja, amit megszokott. De nem lesz semmi baja az éhségsztrájktól se, csak nem szabad bedőlni neki, meg fog ő szépen inni és enni mindent. :) Macska még nem halt éhen vagy szomjan teli tál mellett. :)
2013. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!