Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek nagyon...

Ti mivel etetitek nagyon finnyás macskátokat? Meddig lehet koplaltatni őket?

Figyelt kérdés
A konzerveket, tasakosakt szinte egyáltalán nem eszik meg mindegy milyen fajta, lehet gagyi tescos, de hills, vagy royal canin is rengeteget kipróbáltam. A szárazat még csak-csak az viszont nem egészséges hogy mást nem esznek. Most már ott tartunk hogy a nyers csirkemellet sem eszik meg. Pedig pont azon gondolkoztam hogy nekifutok a BARF etetésnek.
2013. jún. 1. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Na, az enyém meg nem hajlandó bekajálni a szárazat, a konzerveset viszont falná. Csak hogy az jóval drágább, örülnék, ha a szárazat nem hagyná ott... Sokszor nem kap mást, míg meg nem eszi, nehogy már ő irányítson. Mondjuk az enyém kinti macska, és elég gyakran fog magának egeret, madarat.
2013. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Valletta ***** válasza:
100%
Ha jó minőségű szárazat etetsz, az elég nekik. Ha kiegészítésképp mást is szeretnél adni nekik, de nem eszik meg, az nem is fog működni, mert mivel kapnak szárazat is, nem lesznek olyan éhesek, hogy ráfanyalodjanak. Az még egy lehetőség, hogy pár napig elveszed tőlük a szárazat és megkínálod őket valami mással, ha elég éhesek lesznek, megeszik majd.
2013. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a pàromé is nagyon vàlogatos, sokszor azt eszi, amit kirakok, nincs màs, nem 2 forint a macskakaja, nem vagyunk gazdagok.
2013. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A gond az hogy a száraztáp vesehomokt, esetleg ivartalanított kandúroknál húgycső elzáráródást okozhat. Volt már egy olyan cicám aki csak szárazat evet és 4 évesen emiatt pusztúlt el, mert nem lehetett műteni. Nem szeretném mégegyszer végig csinálni.
2013. jún. 1. 15:25
 5/9 Vicuska87 ***** válasza:
81%

Nem tudom milyen száraztáppal etetsz, de azt kellene leváltani. Én mióta taste of wilddal etetek (royalról váltottam), azóta nálunk menő a konzervek és alutasakosok is! A royal és a Hills alutasakos, az semmi, az csak száraztápszem felszaftosítva!

Alutasakosból én Applaws, Miamor feine filets, Schesirt, Almo Naturet, Porta21, Graut, Feringa-t adom!

2013. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Én is idegbajt kapok tőlük... és én is tanácstalan vagyok. Az egyik a szárazat egyáltalán nem eszi (pedig prémium tápok, csak ez őket hidegen hagyja), de a nedveset nagyon (az nem prémium, mert 60 eFt egy hónapra egy macskára nekem húzós lenne). Már ott tartunk, hogy napi 3 csomag is bemegy... a 20 hetes macskámba. :D Viszont szerintem meg abban nincs semmi tápérték és ezért féltem ettől. Meg most már ő is válogat abban is, szóval egyre szűkül a kör. Én is adok nyers húst is, de volt, hogy megvettem felvágtam és bele sem szagoltak vagy játszottak vele, viszont a lefagyasztott és kiengedett húst meg szerencsére megették, ugyanebből az adagból. Próbáld meg te is fagyasztás után felengedett, szoba meleg hússal, hátha úgy megeszik.

Lehet nálatok is időszakos a válogatás, nem? Többször neki kell futni, szerintem, mert valami változik az ő ízlésükben is. Nekem nincs szívem "éheztetni" őket, mert inkább hagyják megromlani a kaját, de akkor sem eszik meg. Persze már nálunk is volt, hogy annyira nem akarták megenni azt sem, amit addig igen, hogy bedurrantam rájuk és kimaradt egy etetés, de száraz az volt kint 3 féle is, arra fanyalodtak, de a pici 3 db.-nál többet nem is eszik. Nem tudom miért ilyenek és nem tudom mi lenne a leghelyesebb megoldás, ami nekik egészséges és finom is.

2013. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-ös a TOW-ot még nem próbáltam, de akkor majd azt rendelek, köszi.

6-os az a gond hogy ma pl már a csirke mellet sem ették meg és ezen húztam föl magam. Most elkeseredetten néznek rém mert nem kaptak mást, de az a gond hogy hiába is rakok eléjük konzervet is azt sem eszik. A szárazból max néhány szem és ott hagyják.

2013. jún. 1. 17:07
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Na hát, tudod mikor adnék húst a macskának! Volt hogy örültem hogy nem pusztulok éhen! Ott a macskakaja, azért van, a hús az emberé, pont.
2013. jún. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as csirke mell nyesedéket 400 ft-ért veszek a hentesnél és az legalább hús, a konzerv is drágább. Legalábbis ha normálisat veszel, és ez legalább hús és nem víz.
2013. jún. 1. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!