Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyacica bizalmát hogy tudom...

Anyacica bizalmát hogy tudom megnyerni?

Figyelt kérdés
Van egy telek, ahol egy régi trafikbódéba lefialt egy cica, van bent pár pokróc, stb. úgyhogy jól érezheti magát, két kicsi van, már kinőtt a szőrük rendesen, fülük, szemük kinyílt, ah egyik viszont lehet megfázott, a szemében van/volt valami folyadék, az anyja már kinyalogathatta, de még azért látszik, hogy van benne, a másik eddig egészségesnek látszik. Hogy tudnám megnyerni az anyacica bizalmát? Már kapott tőlem kolbászt, egyszer az ujjamról vette el, aminek nagyon örülök, s utánaolvastam ennek egy kicsit, de nem sok mindent találtam, már csináltam azt, hogy belenéztem a szemébe, és lassan pislogtam, azóta már kijön a trafikból, és hagyja magát nézegetni, de még mindig 1, 1/2 lépésre vagyok tőle, ha a kezemet feléje nyújtom, odébb megy. Kérdésem lenne, hogy ebben az esetben mit kellene csinálnom, hogy bízzon bennem, és megsimogathassam. Mikor még terhes volt, egy asszony látta, azóta hoz ki macskakaját néha az utcára, hogy ha majd megszületnek a kicsik, befogják őket, de én nem szeretném, nagyon aranyosak. Ui. A beteg kicsinek próbáltam mosni a szemét langyos vizes vattával, valamennyire sikerült, de aztán visszajött az anyja, úgyhogy visszaraktam. Köszi a válaszokat!

2013. jún. 2. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A kicsi szemét lehet kezelni kamillateával, bórvízzel (egy törlés után új vatta), állatorvos tud adni rá kenőcsöt. De nem ártana tudni, hogy mi baja van. Mert ha nem csak valami szem-baja van, hanem macskanátha, ami vírusos fertőzés, nem azt jelenti, hogy megfázott, huzatot kapott a szeme, hanem egy vírusos fertőzés, akkor abba akár bele is halhat vagy elveszíti a szemét. És fertőző is, átterjedhet a másik kölyökre.


A bizalmát elnyerni jó úton haladsz, csak türelem kérdése.

De ne kolbászt adj neki enni, az túl fűszeres, hanem valami macskatápot vagy húst, akár nyersen is, de disznóhúst vadhúst nem adj neki nyersen san főzve vagy sütve.

2013. jún. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A kamillás dolgot tudom, de akkor nem volt ott kamilla, úgyhogy csak a langyos víz volt. Igazából a macskatáppal annyi a baj, hogy nekünk nincs macskánk, tehát ilyen szempontból nehezen beszerezhető,m az utcáról nem akarom elvenni, ki tudja mióta van ott. Az anyacica bizalmát is azért szeretném megszerezni, mert már korábban is láttam, mikor még nem fialt le, közelebb mentem hozzá, stb. de elfutott, a másik meg hogy mostanában született 4 kisnyuszi, de az anyjuk összetaposta őket, aztán született 10, másik anyától, de ők meg megfáztak, úgyhogy mostanában elég szomorú vagyok. Mellesleg annyi szerencsém van, hogy édesanyám tűri a macskákat, a kicsiket szereti is, már elmondtam neki, mert csak nem tudtam magamban tartani. Köszi a választ mégegyszer! 12/F
2013. jún. 3. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!