Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet házilag előállíta...

Hogyan lehet házilag előállítani tápszert kiscicáknak?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy van 3 db kb 2-3 hetes kismacskám és az anyjuk otthagyta őket. Fel szeretném nevelni, de a szüleim nem adnak rá pénzt ezért kellene egy megoldás hogy lehet e házilag csinálni tápszert.Illetve az is, hogy milyen időközönként kell őket etetni (asziszem 3 óránként) vagy ha ez nem lehetséges akkor valaki ha tudja le írná hogy hol szerezhetek be, és mennyibe kerül?

2013. jún. 3. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg kecsketejjel tudod kiváltani a tápszert. Macskatápszert gyógyszertárakban, állatpatikákban, nagyobb állatos boltokban tudsz venni. Sajnos házilag nem lehet készíteni.
2013. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt van két recept Dr. Fodor Kinga Mit egyen a macskám című könyvéből:

6 dl zsíros (3,2%-os) tej

200 g sovány tehéntúró

100 g sovány nyers marhahúspép

30 g olíva- vagy kukoricacsíra olaj

1 db nyers tojássárgája (csak a sárgája, a fehérjét semmiképp ne rakd bele)

6-8 csepp macskák számára gyártott vitamin- és ásványi anyag kiegészítő készítmény


vagy


4 dl zsíros tej

2 db nyers tojás sárgája

50 g olíva- vagy kukoricacsíraolaj

450 g sovány tehéntúró

5-6 csepp vit. és ásv. anyag kiegészítő


Esetleg még ez egy egyszerűbb verzió:

zsíros tehéntej vagy kecsketej (a kecsketej jobb, mert könnyebben emészthető)

tojás sárgája (csak a sárgája, a fehérje NEM)

húspép

olívaolaj


Lehet venni macskáknak szánt Béres cseppet, ebből lehet bele egy picit csepegtetni.


A keveréket langyosra kell melegíteni, és cumisüvegből vagy fecskendő segítségével megitatni a cicákat. Háromhetes korukig naponta ötször, négyhetes korukig naponta 3-4-szer kell őket etetni, egyszerre mindig csak kis mennyiségekkel.

Evés után pedig simogatni kell a pocijukat, és egy nedves vattával dörzsölgetni a végbéltájékot, ezzel ösztönzöd őket ürítésre (ezzel az anyjuk nyalogatását váltod ki).

Szerintem azért érdemes lenne kikérned egy állatorvos véleményét, még jobb lenne, ha meg is mutatnád őket egy dokinak, ő megvizsgálná, hogy egészségesek-e, és hasznos tanácsokkal tudna szolgálni.

2013. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

[link]

Itt van erről szó. Én a helyedben valami állatvédő egyesülettel, menhellyel próbálkoznék, ott szakszerűbben tudnak segíteni, vagy legalább tanácsot adnak. Hajrá!

2013. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ó,előző,én is pont ezt a linket akartam küldeni...:)

Pontosan,itt már írták:állatboltokban,állatpatikában vagy állatorvosnál lehet beszerezni ilyen tejet,vagy esetleg még a Rossmanban láttam.

De ha nem tudsz egyből ilyen táptejet szerezni,addig lehet kecsketejet adni,az valamivel táplálóbb mint a tehéntej.:)

2013. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenki :)
2013. jún. 4. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!