Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megváltozik egy nőstény...

Megváltozik egy nőstény macska személyisége ivartalanítás után? Mik a tapasztalatok? Hugyan olyan tulajdonságai maradtak a ti cicáitoknak ivartalanítás után mint amilyen előtte volt?

Figyelt kérdés
Az egyik két éves a másik 1 éves,a két éves már háromszor fialt és már az egy éves is fialt egyszer.
2009. okt. 7. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy macskám van két fiú két lány. Egyik sem változott semmit szerintem. Az egyik lány nagyon mozgékony volt, az is maradt, műtét után két nappal úgy kellett elkapni, ki ne szökjön, mikor valaki kiment vagy bejött az ajtón. Azóta is olyan, mint egy bagzó kandúr, folyton úton van, csak mikor megjön a hideg akkor szokik rá, hogy bejön este. A másik befogadott volt, ő az ivartalanítása előtt is és utána is a radiátort, meg a kanapét élvezi a legjobban, ha muszáj ki megy, néha el is van, de jobban szeret bent lenni.

Még a fiúk is olyanok mint voltak. Közülük is az egyik folyton mászkál, a másik meg egész nap itthon alszik, pont, mint azelőtt.

Nekem az a tapasztalatom, hogy nem változtak számottevően, igazából csak annyit, hogy nincs tüzelés meg bagzás láz náluk, minden ugyanolyan, mint ivartalanítás előtt a nem-tüzelős nem-bagzós időszakban.

Negatív változást biztos nem tapasztalsz majd, inkább az a jellemző, hogy korábban elvégezve tovább játékos marad a macska.

Négy macskámból egynek van egy kis háj a hasán, de annak meg ivartalanítás előtt is volt. Ő a befogadott, szerintem még mindig nem tudja feldolgozni, hogy itt mindig van, volt és lesz is kaja és ezért.

2009. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én macsekomat kiivartalanítottuk,de emiatt nem változott meg a személyisége,csak utánna 1 hónapig szemrehányóan nézett ránk.Ho ezt mé csináta azt nem tom.
2009. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nekem kandúr macskám van, de az ő személyisége egyáltalán nem változott meg (pedig azt reméltük, hogy lenyugszik... :)).

Ezt érdemes elolvasni:

[link]

2009. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!