Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól válik a hímcica...

Mikortól válik a hímcica Kandúrrá (ivartalanítás miatt kérdezem)?

Figyelt kérdés
Nekem még csak 1 nőstény cicám volt így nem tudom, hogy mikor kell ivartalanítani a hímcicát. Két lány cicával van összezárva és aggódok, hogy nehogy pározzanak. A 2 lányka sincs még ivartalanítva de nemsoká elvisszük őket. A fiú cica talált így csak saccolni tudom a korát. 1 hónapja van nálam és olyan 6-7 hónaposra tippelem. Vagy több. Minden esetre még nem láttam, hogy kidugná a kukiját vagy preckelne. Előre is köszönöm válaszotokat!
2009. okt. 7. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

6-7 hónaposan már nyugodtan viheted ivartalanítani.

A pontos ivarérést csak hormonvizsgálattal lehetne megállapítani.

2009. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos a legideálisabb kor az ivartalanításhoz, de ennél korábban is lehet, úgyhogy már viheted is!
2009. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. okt. 7. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
De ne vidd el, hát akkora lesz mint egy elefánt, és elveszed tőle a boldogságát...
2009. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen boldogságát? Na megint valaki aki kamaszfiúnak gondol egy macskát. Hány ivartalanított macskád volt már. Mert nekem volt jó néhány ivartalanított kandúrom és egyik sem lett akkora mint egy elefánt. Szép formás, karcsú cicák maradtak.
2009. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az én lány cicám ivartalanított volt és csak annyit hízott amennyit etettük. Na meg így is úgy is nagy kandúr lesz tökik nélkül is. Legalábbis az én szememben biztosan :)
2009. okt. 7. 15:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 hónaposan ivartalanítottam. Muszáj volt, mert nálunk is van nőstény, aki ugyan ivarzásgátló injekciót kap, de a kandúr roppant agresszív volt, így sajna muszáj volt. Így szegényke szűzen éli életét.

Egyet viszont tisztázzunk. Az állatok pusztán ösztönből párosodnak, amelynek egyetlen célja az utódnemzés. A nősténycicáknak a párzás kifejezetten kellemetlen, sőt mondhatni fájdalmas. Szóval mielőtt valaki azért nem ivartalanítja a cicáit, mert hadd legyenek boldogok... az téved. Nyugodtan lehet, az ideális tényleg kb. a féléves kor.

2009. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A macska külsejéből következtethető, kifejlett méret megközelítésekor, hogy minél tovább fejlődhessen a normál hormonháztartással. (szvsz)
2009. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!