Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfertőződhettem?

Megfertőződhettem?

Figyelt kérdés
Egy hete vettem egy cicát háztól. Elvittem orvoshoz, azt mondta valószínűleg férges. Előtte velem aludt az ágyban, miután megkapta a féreghajtót átmentem barátomhoz pár napra. Utána kitakarítottam a szobámat domesztosszal és gőztisztítóval is a textileket, meg a macska alomtálcáját is szintén domesztosszal és az almot is teljesen kicseréltem. Azóta a macska külön alszik a saját kuckójába és csak napközben mászik az ágyra, mikor nincs elől az ágynemű. Mégis félek, hogy esetleg megfertőződhettem. Ha valaki tud valami használhatót segítsen! Köszönöm!

2013. jún. 4. 23:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem ideírni, hogy fajtiszta szobában tartott cicusról van szó.
2013. jún. 4. 23:39
 2/15 anonim ***** válasza:
Láttál a fekvőhelyén, ülőhelyén, az alomban, a széletében petét vagy férget? Ha nem, akkor nem valószínű, hogy férges. Mielőtt a szádba teszel bármit, nézd meg, hogy nincs-e rajta pete vagy féreg, így megelőzheted.
2013. jún. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*székletében
2013. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem fertőződtél meg,nyilván észre vennéd a wc-n.

De ha biztosra akarsz menni, egyél pár fokhagyma gerezdet, vagy fokhagyma tablettát.

2013. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Általában gyakori,hogy az elhanyagolt állatok férgesek....de elég ha egy romlott húst eszik.Általában negyedévenként szoktak állatokat féregteleníteni,ha van ha nincs!!!

És ha netán félsz,akkor vegyél féreghajtót,és vedd be!

Elképzelhető,hogy az ember is elkapja,de inkább a gyerekek akik össze vissza simogatják,aztán a szájukba teszik a kezüket ....de nem hiszem,hogy elkaptad,hacsak nem puszilgattad össze vissza,és nem érintkeztél közvetlen a székletével....de gondolom ha almot takarítasz azért kezet mosol...meg ez ember függő,valakinek gyengébb az immunredszere és az elkaphatja,valakinek meg erősebb semmi baja nem lesz,tehát nem kapja el....de a lényeg az,hogy figyeld a székleted és ha látsz kicsi férgek akkor ez van,féreghajtót kell venned és kész...nekem is volt,ez csak kellemetlen tudat,hogy van benned ilyen....Azért azt ajánlom,hogy ha macsek kijár akkor negyedévente kell,ha lakásban van akkor elég fél-egy évente féregteleníteni....tehát ne félj nem lesz semmi bajod,az emberek macskái nagy része férges és észre sem veszik,mert pont les.arják,te legalább törődsz magaddal és a szeretett cicáddal!!!!Sok örömöt kívánok neked a cicádhoz,nagyon jó barátok lesztek!!!!!

2013. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nem láttam a székeltében semmit, kézmosás nélkül meg nem szoktam semmihez hozzányúlni, amit utána a számhoz közelítenék. Csak a doki mondta, hogy lehetséges. És megijedtem. Én nem vettem észre, hogy a cicával bármi baj lett volna, pedig minden reggel én takarítom az alomtálcát és biztos feltűnt volna, ha valami mozog benne vagy nem oda illő. Mostanában ettem pár gerezd fokhagymát, eddig nem vettem észre semmi nem odavalót. Remélem így is marad. Csak kicsit berezeltem, hogy a doki ilyet mondott. :S
2013. jún. 4. 23:50
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelőnek: köszönöm szépen :) igen, nagyon fontos a saját és a környezetemben élők egészsége számomra, beleértve a cicámat is, ezért vittem el orvoshoz közvetlenül azután, hogy megvettem, hogy nézze meg van-e valami baja és ha igen, akkor gyógyítgassa. Szerencsére ezen kívül nem mondott semmi aggasztót, beadta neki az oltásokat meg a féreghajtót, nemsokára megyünk vissza a többiért. :)
2013. jún. 4. 23:53
 8/15 anonim ***** válasza:
akkor minden ok....ha azt mondta,hogy valószínű akkor az nem biztos....de mindig ezt mondják,mert általában férgesek a cicák,és inkább féregtelenítenek,mert ezt ahogyan írtam mindig kell csinálni...de ha nem láttál férget akkor valószínű nincs neki....ne parázz nincs férged,de ha ennyire félsz akkor nézegesd egy hétig-két hétig a székleted!!!
2013. jún. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mosd ki az ágyneműt és a fehérneműdet magas hőfokon, és egyél fokhagymát.. akkor ha esetleg férges is lennél elpusztítod, és megakadályozod hogy visszafertőzödj
2013. jún. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
aranyos vagy látom te jó gazdi leszel aki lelkiismeretesen foglalkozik a cicájával....én azt mondom neked,mert nekem 2 cicám is volt az egyik 24 évig élt,hogy évente vidd el egy vérvételre,mert az alapos és ott minden tudsz majd,vese állapot,ami nagyon fontos stb-stb.....bármi kérdésed van,írj privátba,ha tudok adok tanácsot!!!
2013. jún. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!