Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a szaggal?

Seahorse888Dorottya kérdése:

Mit csináljak a szaggal?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk egy 4 hónapos kiscicával és hiába takarítom rendszeresen az almot, érezni a szagot... segítsetek, mit tegyünk, hogy ne legyen állandóan büdös? pedig az alom is jó minőségű, szilikonos...

2013. jún. 5. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ a cica székletének a szaga attól, hogy mit eszik. Milyen tápot kap? Esetleg kap húst? Mert attól tud nagyon büdös lenni. Olyan táp kellene neki, aminek a nagy részét meg tudja emészteni, mert így csökken a széklet mennyisége. Ha majd nagyobb lesz, Indoor tápot javaslok, ezeknek az összetétele úgy van kialakítva, hogy csökkenjen a széklet mennyisége, és kevésbé legyen büdös. Addig is valamilyen jó minőségű junior táp.

Én a helyedben többféle almot is kipróbálnék, nem mindig a legdrágább a legjobb. Mi a Müllerben veszünk Pet Bistro almot, és szinte nem is érződik a szaga. Esetleg próbálj ki valamilyen illatosított almot. Ha van hely, vehetsz zárt macskaWC-t az alomtálca helyett, ezzel is csökkenthető a kijutó szagmennyiség.

2013. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol van az alom? Nálunk a WC-ben van, az ajtón vágtunk egy "kisajtót", így becsukva lehet tartani. Két cicám van, de soha nem éreztem szagot, max. ha kakiltak, de azt rögtön kidobom.
2013. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

próbáltunk már többféle almot, még a szilikonos a legjobb szerintem. Junior whiskast kap, meg fressnapf-os junior konzervet..tervezzük az inddor tápokat, csak ahhoz még kicsi a cicu.

Sajnos nálunk csak a fürdőben a mosdó alatt fér el az alom :( de lehet hogy venni fogok olyan macsaka wc-t aminek van teteje, valamennyit biztosan ér. köszi!

2013. jún. 5. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy kis szódabikarbónát szórj az alomba, sok szagot semlegesít.

Az alomtálcát is ki kell mosni időnként, erről nem volt szó, hogy szoktátok-e, ezért javaslom.


A párás légkör nem tesz jót, jobban erjed a cucc is, meg könnyebben és erősebben terjednek a szagok is. A száraz környezet jobb lenne, pl. a WC, előszoba eldugott sarka, stb.

2013. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Több embertől hallottam már, hogy a Whiskastól büdöset kakil a cicája. Szerintem meg kéne próbálnod valamilyen más tápot. Árban nem sokkal tér el a Whiskastól a Cat Chow Junior, ezt is lehet kapni a Fressnapf-ban. Szerintem egy próbát megér. Jobb minőségben pedig a Pro Plan Juniort és a Perfect Fit Juniort tudom javasolni, igaz, ezek drágábbak, de még mindig nem kerülnek annyiba, mint egy Royal Canin.
2013. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szilikonos almok nem jöttek be, még első 4-5 nap okés volt, de utána már én is éreztem a szagát. Pedig a csomagolás szerint akár egy hónapig is lehetne használni.

Azóta se vettem olyat. Inkább a hagyományosat veszem, az bevált.

2013. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem is olyan régán láttam olyan alomtálcát amelyben szilikonos ( ilyen kék színű bogyó van benne nem tudom az-e) cuccot tettek bele, és be kell dugni a konektorba, amely x idő után elhúzza a rácsokat, és a nagyobb sz@r fenn akadd rajta amit aztán bezár egy ilyen műanyag dobozba. Na arra van kikötve, hogy egy hónapig hozzá se kell nyúlni!
2013. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!