Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sántító macsekom helyrejöhet...

Sántító macsekom helyrejöhet spontán, vagy mindenképpen orvos?

Figyelt kérdés
Ma reggel úgy jött haza, hogy húzza jobb lábát. Rá tud állni, de olyankor fájdalmasan nyávog. Lefektettem egy nyugodt helyen, vittem neki enni, nagyon jó étvággyal eszik, tisztálkodik, de amikor helyezkedik és a fájós lábára nehezedik rá, akkor feljajdul. Külsérelmi nyom nincs. Holnap tudom elvinni orvoshoz, ha addig nem javul spontán. Volt már valakinél hasonló? Mire számítsak?
2013. jún. 5. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem felesleges elvinni orvoshoz. A természet úgyis eldönti, hogy életben maradjon-e, vagy sem, mint az elmúlt évmilliók során mindig.
2013. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy tűnik, mint aki haldoklik. :) 30 éve vagyok macskatartó, és ez nagyon is életképesnek tűnik. :)
2013. jún. 5. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg van-e külsérelmi nyom, nem-e belelépett valamibe. Ha nincs semmi, és pár napon belül nem javul, akkor orvos. Mi egyszer későn vettük észre a sérülést a cica lábán. Elvágta neki valami. Az orvos össze varrta, de egy darabka bőr leszárat. Fél évig sántikált, de végül helyre jött neki. Egy izom csomót vágott ki valami a lábából, és gondolom ennyi idő kellett, hogy a többi izom megerősödjön, és átvegye a szerepét.
2013. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Külsérelmi nyomot nem találtam. Csak akkor vannak fájdalmai, ha rááll a lábára (pl. helyezkedik). Ettől függetlenül ma már magától felállt és bebújt az ágy alá - vagyis inkább beszaladt.

Meg hát valahogy hazajött, tehát képes mozogni azért... remélem, hogy rendeződik, ha reggelre nem lesz jobban (nem tud legalább sántikálva járni), akkor mindenképpen elviszem orvoshoz.

2013. jún. 5. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy magasról ugrott le. Enyémek a szekrény tetejéről szoktak leugrálni az ágyra, volt olyan, hogy a matrac megdobta az egyiket és továbbugrott a padlóra, na akkor sántított pár napig, magától helyrejött.
2013. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugggggyan, felesleges, nyilvan nincs semmi baja, csak ugy nyavog, hogy teged bosszantson.

Nekem egyszer kiugrott a cicam a harmadik emeletrol, szerencsere o is csak santitott (nem is ertem minek vittem orvoshoz..), de neki csak meg volt huzodva, ennek ellenere egy nyavogas nem volt. A macskaknak eleg nagy a fajdalomkuszobuk, en akkor ijednek csak meg igazan, ha nyavogna is.

Mondjuk az enyem kapott fajdalomcsillapito injekciot, de gondolom csak ugy hobbibol adta be neki az orvos:)

Elsonek igaza van, semmikepp ne vidd el, a termeszet megoldja. Az allatorvosok tul vannak ertekelve.

2013. jún. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: ahogy írtam, 30 éve vagyok macskatartó. Tisztában vagyok azzal, hogy mit tud tenni egy állatorvos és mit nem. Egy húzódás, ficam esetében általános erősítőkön és fájdalomcsillapítók adásán kívül nagyjából semmit.

Arról nem beszélve, hogy nekem is voltak már különböző sérüléseim, úgyhogy tapasztaltam, hogy a sérült lábra való ráállás bizony fájdalmas, fájdalomcsillapító ide vagy oda.

Az, hogy a macska nyávog, az a jelleméből fakad: ez ugyanis egy kifejezetten nyávogós macska. Nem mondtam, hogy idegesít, mert megszoktam tőle, hogy ha hazajön, azonnal hangos nyávogással hívja fel magára a figyelmet, ha éhes, akkor is, ha szomjas, akkor is, ha vécéznie kell, akkor is, ha simogatásra vágyik, akkor is. Ő ilyen. Ez az egy macskám többet nyávog egy személyben, mint a másik négy macskám együttvéve. És nem idegesít, csak érzékeltem, hogy akkor nyávog, amikor ránehezedik a lábára, egyébként szemmel láthatóan nincsenek fájdalmai (ha simogatom, dorombol, eszik, tisztálkodik). Ha odamegyek hozzá, akkor is rám nyávog, ha ennivalót viszek neki, akkor is.

Komoly bajok esetén mindig viszem az állataimat orvoshoz - ha tudnak mit tenni! De elég sok betegséget kezeltem már ki házilag. Bízom az állatorvosokban, de én magam sem rohangálok minden "aprósággal" orvoshoz, a saját gyermekemet sem viszem, ha házilag is kezelhető problémáról van szó.

(Pl. amikor kificamodott a bokám, akkor sem mentem azonnal orvoshoz).


A többieknek köszönöm, a cicám szépen javul, már óvatosan közlekedik is a lakásban, de leginkább pihenget, nagyon helyesen! :) Kicsit vissza is él a "helyzetével", mert a legfinomabb falatokat követeli. :)

2013. jún. 6. 10:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Minek teszed fel a kérdést, ha

-már eleve el volt döntve, hogy nem viszed állatorvoshoz

-30 éve vagy macskatartó, tehát mindenre tudod a választ.

2013. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Dehogy akarod te állatorvoshoz vinni. Az meg, hogy 30 évig voltál macskatartó, semmit nem jelent, lásd: dorombol a cica, nem tudtad, hogy gyakran dorombolnak azért, mert az fájdalomcsillapító hatással van rájuk?

Jött egy válasz, hogy igen, talán jó lenne elvinni-nekem is voltak sérüléseim, és bizony jót tesz a fránya fájdalomcsillapító-és te szépen magyarázol, kifogásokat keresve.


Ja még egy példa: egyik cicánk is hazajött egyszer sántítva, külsérelmi nyom nincsen, evett rendesen. Anyum mondja, ne vigyük orvoshoz, kifekszi. Aha, még aznap elvittem dokihoz, kiderült, hogy nagy adag genny gyűlt össze a hasfalánál, mert belső sérülései voltak, úgy kellett leszívni a trutyit...De mindegy.

2013. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Dehogy akarod te állatorvoshoz vinni."

Elvittem végül. Nem találtak se külsérelmi nyomot, se belső sérülést, csak egy ficam.

(Egyébként meg tudom különböztetni, amikor a macska magát nyugtatja a dorombolással, vagy amikor simogatásra reagál.)

2013. jún. 6. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!