Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az eddig teljesen szobatiszta...

Az eddig teljesen szobatiszta macska most miért piszkít be?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 1 év körüli cicánk. Eddig teljesen szobatiszta volt, nagyon jól viselkedett. Azonban kb 2 hónapja hetente legalább egyszer bekakil. (A pisit mindig az alomba intézi, szóval gondolom a jelölés kizárva.) Mindig ugyanarra a helyre. Először azt hittem, hogy csak kényes és már itt az ideje kicserélni az almot, de tegnap hiába volt friss alom kirakva neki mégsem oda végezte a dolgát, ahova kellett volna. Ez miért lehet, illetve mi a megoldás rá?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 6. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha mindig ugyanoda kakil, akkor tegyél oda is egy almot. Valószínűleg egyszer tényleg nem tetszett neki az alom és azért piszkított máshova. Most ott érzi a szagát. Ha oda nem lehet almot tenni, akkor alaposan fertőtlenítsd és takarítsd ki azt a részt, hogy ne érezze a szagát, az almot pedig tartsd frissen, hátha nem keres új helyet.
2013. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos az almot nem tudom odatenni, ugyanis pont a bejárati ajtóhoz piszkít, ami befele nyílik és így nem tudnánk közlekedni. Már felrakatítottam, de megpróbálom még alaposabban. Arra is gondoltam, hogy rakok oda egy kis borsot, és mivel a macskák előtte megszagolják a helyet, az hátha elijeszti onnan. Ez milyen ötlet?
2013. jún. 6. 08:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én is küzdök ezzel a problémával,igaz az én cicám már 18 éves.Eddig nem volt vele gond,de az utóbbi időben már igen,tartok tőle hogy idős korában ezen nem tudok már változtatni.
2013. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet ez is területjelölés, szerintem... Pont azért is, mert a bejárati ajtónál lehet a legtöbb és legidegenebb szagok tömkelege, ezért ő felülakarja ezeket írni. Kandúr? Ivaros? Náluk a széklet is számíthat "jelölésnek". Olvastam, hogy a kinti macsekok között a domináns nem kaparja be az ürülékét, ezzel is mutatva, hogy ő ott a főnök, ez a terület az övé. Szerintem ezek az ösztönök nem múlnak el belőlük, főleg ha ivarosak.

Lehet nem borssal kéne elriasztani, a fűszerek nincsenek túl jó hatással a cicákra vagyis ételben nem lehet adni nekik, akkor belélegeznie sem kéne.

A citrus féléket szokták javasolni, de az gyakorlatban nem válik be. Valaki írt már itt valamilyen illóolajat, amit nem bírnak, de sajna nem emlékszem mit.

2013. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barus válasza:

Szia!

Nekem is pont ez a problémám ! Az én macskám nőstény,és ivartalanított 7 hónapos! Az alom mellé fél méterre szokott piszkítani! Az utóbbi pár napba 4-szer csinálta! Pedig ugyanazt az almot veszem neki,prémium minőségű és eddig bevált! Én is szeretnék megoldást erre!

2013. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!