Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van valami baja a...

Szerintetek van valami baja a cicámnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van két szobacicám, áprilisban voltak 1 évesek. Mindkettőt én neveltem fel cumisüvegből kb 2 hetes koruktól. Kezdetben mindketten nagyon bújosak és játékosak voltak. Aztán valami történhetettt, mert az egyikük megváltozott. A lány cicám a mai napig dorombol, hízeleg, szereti ha simogatják, úgy viselkedik, mint egy '"normális" macska. Viszont a fiú cicámnál valami nem stimmel, ő nem engedi magát simogatni, elkerüli az embert. De ilyen érzelmi kitörései vannak. Van, hogy gondol egyet, torkaszakadtából dorombol, odajön hozzánk, két tenyérhúzásnyi simit enged, aztán továbbáll, vagy pedig megharapja a kezünket, puszta játékból. De akárhányszor hozzáérünk, csóválja a farkát, ideges. Nem tudom, létezik-e olyan, hogy féltékenység macskát közt, de sokszor azt látom, h bejön, látja h épp a másikat dögönyözzük, és mint aki vérig van sértve, továbbál. De hiszen ő az aki nem engedi magát szeretgetni! Hát ilyenkor mivan? Azon is gondolkdtunk már, hogy nem-e okozott valami kárt nála az, hogy amikor született, ő volt az utolsó, farfekvéses volt és beszorult. Anya kicsit rásegített, és kihúzta. Remélem nem emiatt vannak ilyen "mentális" problémái. A hűtőszekrény az egyetlen dolog, amit szeret és istenít. :) Jah és állandóan tátva van a szája. Non-stop. Sokszor úgy néz ki, mint aki tüsszenteni akar, de aztán mégsem. Eléggé viccesen fest olyankor. De a szája tényleg mindig nyitva van, mindig olyan csodálkozva néz :) Szerintetek van valami baja, vagy egyszerűen ő ilyen?
2013. jún. 6. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ilyen a természete, a macskák is olyanok, int az emberek, különbözőek. :)
2013. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na ja... és az embereknél is, aki így viselkedik arra ráütik, hogy dilis azaz mentálisan sérült.

Szerintem van baja a cicádnak. Ivartalanítva vannak? Ha nem akkor a fiú lehet azért változott meg ennyire.

Ha ivartalan (ha ivaros akkor is, de akkor jó lenne ivartalanítani is), akkor meg nagyon türelmesnek kell lenni és sokat játszani meg foglalkozni vele. Lehet szegény amúgy is sérültebb, mert nem is az anyja etette/nevelte meg a száj tátás is valami rendellenességre utal, szóval lehet valami sérült a fejecskékében is és nem csak mentálisan, hanem idegileg, szervileg.

2013. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a kandúr cicák 1 éves koruk után kb eléggé megváltoznak, tapasztalat, több kandurcicám volt, van is és nekemis ilyen lett a fiu cica. Most 1 éves és már nem engedi magát úgy simogatni. Ők is megkomolyodnak, főleg a kandúrok, jön a bagzási időszak stb. De féltékenység is előfordulhat náluk nem is kicsit, ha meg nincsenek ivartalanítva lehet h kiscica lesz a vége.
2013. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kiscica biztosan nem lesz, mert a kandúr ivartalanítva van. Nekem amúgy nem 1 éves korára, hanem kb 3-4 hónaposan változott így meg, azóta ilyen, amilyen.
2013. jún. 10. 19:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is így van. A fiú cicák ilyenek többnyire. nekem is van 1 fiú 1 lány és a lány az nagyon bújós a fiú meg olyan "szomorkás" jámbor fajta, persze ő is néha odajön, bújik de ez heti max2-3-szor fordul elő :S míg a lány naponta annyiszor ahányszor meglát :)

Mondjuk nekem a fiú 1 éves a lány fél. Szóval amiatt is van hogy fiú, meg amiatt is hogy 1éves azaz ivarérett lett (bár az enyém ivartalanítva van - de attól még ilyenek lesznek sajnos)

2013. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!