Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 2 honapos cicám nagyon...

A 2 honapos cicám nagyon durván játszik, folyamatosan harpdálja a kezünket. Hogy lehet leszoktatni rola?

Figyelt kérdés

Nem lenne probléma ha csak kicsiket harapna játszás közben, de sokszor kisebb sebeket is csinál a kezünkön.

Van valamilyen tippetek?


2009. okt. 8. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Tipp nem sok, ebben az életkorban náluk ez teljesen természetes. Volt, hogy anno mi is "menekültünk" tőle, mert állandóan "betámadott" mindenkit, még a vendégeket is. :)

A szobát el kellett barikádozni, hogy nyugodtan tudjak tornázni.

Ha idősebb lesz, lenyugszik, most van a tomboldás időszakában. Egy ideig még eltart, de hát az emberek is fiatalabb korukban tombolják ki magukat főleg.

2009. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem is ezt csinálta, aztán ahogy nőtt, lenyugodott, ő nem bántásból csinálja, csak játékból, én néha lenyomtam az ujjam a torkán, de nem sokat használt... majd kinövi :) sok sikert hozzá
2009. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet róla leszoktatni (szerintem), egyszerűen csak nagyon pici.

Az anyamacskával is így játszana. :)

2009. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Ha durvul, te is tedd AZT! :>
2009. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megharap, hagyjátok ott, és ne játszatok vele tovább. Fontos hogy most megtanulja, különben előfordulhat, hogy nagy korában is harapós lesz, akkor meg már tényleg nem lehet megnevelni...
2009. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk az előző cicánk is ugyanezt csinálta, később lenyugodott, de ha játék volt, akkor harapott. Most kettő cicó van (egy alomból) nagy dilemma volt, de nem bántam meg! Egyáltalán nem durvák velünk, mert egymással játszanak, és sokkal jobban el is vannak játékidőben. Javaslom, hogy szerezz be egy másik cicát mellé - ha teheted, akkor egy tesót. Még kicsi, megszokják egymást. Anyagilag nem sokkal több (hidd el, nekem ez is fontos), viszont sokkal nagyobb öröm mindenkinek!
2009. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt!

Pont ugyanígy!

Végül megnyugszik úgy kb. 3-4 hónapos korára!

Addig tűrd!

2009. okt. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!