Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska - akné/szőrtöszőgyullad...

Mysticista kérdése:

Macska - akné/szőrtöszőgyulladás kezelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 5 éves kandúrunknak az álla alatt sűrűn fekete pöttyök jelentek meg, majd pár napra rá kisebesedett...orvoshoz vittük, félrediagnosztizálták, mert gombára gondoltak és aszerint kezelték 4 napig, ezalatt az idő alatt eléggé kisebesedett, tiszta véres lett az álla, és elfertőződött. Ezután betadine fertőtlenítővel kezejük már 2. hete, + gallér van rajta hogy ne tudja vakarni és még fertőzni. el is kezdett gyógyulni...e hét szerdán már szépen alakult, de ma délelőttre megint tiszta vér, és genny...fel is telt az álla. Minden nap reggel, délben, este mossuk tiszta vízzel, borogatjuk, hogy a vér kifakadjon + fertőtlenítjük betadinnel, a gallért is mossuk. A baj viszont, hogy ugye az álla hozzáér a gallérhoz is, és csiszálja neki. Eljutottunk oda, hogy az orvos széttárja a kezét...nem tudja mit tegyen.


Ötlet? Ezt levonva egy éeltvidám, egészséges állat, jóízen eszik...de az álla kegyetlenül néz ki.



2013. jún. 7. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

uhh,nagyszerű doki...

Nálam is volt ugyanilyen akné pont az állon.Tisztán kellett tartani és naponta kenni kéklukács kenőccsel és pár nap alatt rendbejött.

2013. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ahogy nézem sokfajta kék lukács kenőcs van.
2013. jún. 7. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a fajta kellene, állatorvosnál és állatpatikákban lehet kapni. Meg esetleg rendelni netről.

2013. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kösz
2013. jún. 7. 14:15
 5/7 Mecse ***** válasza:
100%

Cicám is aknés volt a semmitől egyéves korában kijött neki mondjuk ennyire sosem durvult el (vlsz. a félrekezelés tett be a te cicádnak...), csak simán "pöttyös" mákos volt az álla ahogy én hívom, ő is egy kandúr. Mondjuk neki nem viszketett egyáltalán, ezért gallér nem kellett rá hála istennek.


Ami nekünk segített az a Cortiseme nevű kenőcs, ami egy Virbac márkájú termék. Ezzel egy nap egyszer vagy esetetekben mivel ennyire durva, kétszer bekened neki finoman (nem kell agyondörzsölni) halványan, ez segíteni fog szerintem, ezt lehet csinálni 7-14 napig, viszont ha nem látsz változást ez idő alatt, akkor tanácsos abbahagyni.


Amit nagyon jól csináltok még és fontos hogy tisztán legyen tartva a problémás terület, de ezt úgy gondolom tökéletesen csináljátok szóval ezzel nem lehet gond.


Tenyésztés volt neki csinálva mintából az állán? Vagy csak a hasára ütött az orvos hogy gomba? Én kértem tenyésztést mindenre mivel semmi "kiváltó ok" nem volt a cicámnál és mindenre negatív lett, így azt mondták hogy a faggyúmirigyei túl aktívak. Amennyiben neked is a cicádnál faggyúmirigy túlműködés lenne az ok, akkor lehet rá külön kapni sampont (Sebolytic, szintén Virbac termék, vagy Benzoyl Plus, ami szárítja a bőrt, persze ezt már csak akkor hogyha nem sebes, satöbbi, és tuti biztos hogy a faggyúmirigyei okozzák az aknét).


Cicám aknés maradt pár hónapig bármit csináltam is (mákos maradt az álla), utána pedig eltűnt de teljesen.


Ami fontos lenne az megtalálni hogy mitől jött ki neki és azt megszüntetni (amennyiben lehetséges) nem kapott esetleg valami új fajta kaját amit eddig nem kapott (allergiás reakció is megnyilvánulhat akné formájában valamire ami a táplálékban van mondjuk, és a viszketés is stimmelne rá), vagy nem cseréltétek le a tálkáját műanyagra mondjuk? Nem volt valami ami bestresszelte nagyon, valami nagyobb változás ilyesmi? Az biztos hogy a műanyag gallér dörzsölése nem tesz jót neki de ha amúgy meg véresre kaparja akkor még talán ez a jobbik megoldás...


Remélem rendbe jön a cicád :).

2013. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hasznos dolgokat írsz - látszik, hogy tényleg volt benne részed. elvittük egy másik orvoshoz, neki golyóztak a szemei hogy a másik mit művel. kapásból azzal kezdte hogy vett mintát és küldte tenyésztésre, mivel elfertőződött (és azt mondta találgatni nem fog, mert nem játszik az állattal), de azt mondta a faggyúmiriggyel van a baj az biztos, amit te is írsz, annak már el is kezdte a kezelését - és már ma reggelre szebb!!


Fém tálból esznek, nem műanyagból, és a tálak is minden evés után el vannak mosva. Új ételt nem kaptak, a szokásosat eszik.


hozzáteszem...nagyon mérges vagyok a másik orvosra, otthagytunk kb 50 ropit eddig, és a cicának haszna semmi nem lett belőle...annyira dühös vagyok, hogy szét tudnék robbanni, mert mondtuk is neki hogy...szerintünk nem jó ez a kenőcs, rosszabb a cica állapota, de meg se hallotta (nem dr. titulusú ember szava a azámára nem jelent sokat úgy néz ki)

2013. jún. 8. 07:44
 7/7 Mecse ***** válasza:

Jaj de jó hír!! (bocsánat a megkésett reakcióért)


Nagyon örülök, el is hiszem hogy golyóztak a szemei a másik orvosnak...


Remélem mostanra már sokkal jobban van a delikvens cicus, nagyon szívmelengető amikor ilyen "happy end" a dolgok vége :)!

2013. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!