Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a legjobb étel a cicáknak?

Mi a legjobb étel a cicáknak?

Figyelt kérdés
amikor kedve van eszik cicatápot(kitekat vagy cat chow), de ezekre azt mondták nem jó..megindokolni persze már nem tudták..adok neki néha nyershúst (csirkemellet főként),de ere is azt mondták, hogy nyerset nem szabad adni..amikor van főtt hús azt is adok neki...szoktam még sonkát is. eszik tejfölt, és iszik tejet is, de erre is azt mondják, hogy nem jó nekik, hasmenésük lesz tőle, de az enyémnek nem, alomba piszkít, én takarítok, s látom, hogy teljese normális a széklete..de azért érdekelne, hogy mi akkor a teljesen ideális étel a macskáknak? mert lassan kb mindenre azt mondják hogy rossz, nem szabad adni...
2013. jún. 8. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nagymamámnak volt egy gyönyörű szép cicája évekkel ezelőtt ő belsőségeket kapott nyersen vagy főzve sokáig élt és szép nagy cica volt

a mi cicánk finnyás volt és csak egy féle kevésbé jó tápot volt hajlandó megenni néha kapott húst is halat is tejterméket is


öregkorára betegen rászokott a Royal Canin cicatápra és már bánom hogy nem előbb kezdte el enni nagyon szép lett tőle a szőre nem hullott annyira mint előtte és tovább is élt mint ahogy az orvosok megjósolták:) meggyőződésem hogy a Royal Canin táp és a szeretet hosszabbította meg az életét

ha lesz valaha mégegyszer cicám akkor kezdetektől jobb minőségű tápot igyekszem majd adni neki kiegészítve csirkehússal hallal és laktózmentes tejjel

2013. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 én06 válasza:
igazából attól is függ mennyi idős és mit kíván. az én cicám például a legjobban a tasakos kajákat eszi, száraz ételt is kap, de azt nem olyan nagy mennyiségben fogyassza. már nagyon régóta nem eszi ezeket a konzerves kajákat. gondolkodtam hogy írjam-e, hogy nagyon puha, selymes tőle a szőre, de lehet a fajtája miatt ilyen:D viszont nagyon szépen nőtt tőle:D szóval ajánlani tudom a tasakos cica kajcsikat:D
2013. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyersen húst csak sertést és vadhúst nem lehet enki adni, mert ezekben gyakrabban vannak olyan vírus, amitől beteg lehet. A többi nyers hússal ez sokkal-sokkal ritkábban fordul elő.


Általában a macskák nem tolerálják a tejben lévő laktózt, emészthetetlen a számukra és hasmenést okozhat. Viszont a macskák egy része tudja tolerálni olyan mértékben, hogy ez nem igazán okoz gondot neki. Tehát megemészteni továbbra sem fogják, de bajt sem igazán okoz nekik. Viszont ez a macskáknál kisebbség, a többség nem bírja.

Egyébként a tejben (főleg az ilyen lefölözött bolti tejekben) kevés tápanyag van, igazából nincs túl sok értelme adni nekik.


Az olcsóbb eleségek pedig szintén azért nem jók, mert a hústartalmuk kevés, kevés jól hasznosítható tápanyagot tartalmaznak, felesleges anyagokkal vannak tele.

A drágább, jobb tápoknak nagyobb része hús.

2013. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

igen igen:) az hogy mit szeret/kíván:) talán az egyik legfontosabb:) az enyém imádta a sütőtököt és a céklát


nem tudom adható e ezek egy cicának de ő egyszerűen ki követelte magának addig tombolt szó szerint amíg nem kapott belőle

2013. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azokat a tápokat, amiket írtál azért mondják nem jónak, mert a beltartalma nem valami vonzó. Elég sok benne az olyan anyag, ami a gyártónak olcsóbb megoldás, de a cicának nem igazán van azokra szüksége. Én is etettem olyasmikkel, nálunk az erős szájszag volt az, ami zavart ebben, más negatív tapasztalatom nem volt, de már én sem adok nekik ilyesmit... ide vezetett a sok utánaolvasás. Valaki azt is mondja, hogy a száraz táp eleve rossz, mert árt a fogaknak, lepedékességet okoz, ezáltal gyorsabban romlik, valaki azt, hogy jó, mert legalább rágnak és tisztítja is a fogat. Hát... én is sokszor a fejemet fogom, hogy akkor most mi van? Legfőképp amit megesznek és abból is lehetőleg a legtisztább, legjobb minőségű. Ez annyit tesz, hogy a fehérje és abból is a hús tartalom legyen több és ne tartalmazzon tartósítószert, térfogatnövelőket, mesterséges színezéket, cukrot. A nyers hús is a különböző betegségek terjesztése miatt félő egyesek szerint, de szerintem normál, ellenőrzött hústól és ha esetleg fagyasztás után adod neki nem lehet bajuk, mert nekik eredetileg erre van ráállva a szervezetük, ezt emésztik jól és gondolom az immunrendszerük is jobban védekezik az esetleges bacik, vírusok ellen, mint mondjuk ha az ember enne nyers húst. Szóval én nyers húst is adok nekik csont nélkül, persze sertést nem. A csontokon is megy a vita, hogy törik csak főzve törik meg, hogy van amelyik jó a fogaknak... én ránézésre nem merem nekik odaadni, mert én félek, hogy felsértik a szájukat meg egyebek. Belsősségeket is lehet néha, de azzal vigyázni kell (máj), mert ha csak azt ennének, akkor az árt nekik (A vitamin túladagolás). Ha a te cicádnak nem megy a tejtől a hasa, szerintem mehet, mert legalább folyadék, ha már elméletileg nincs is benne semmi tápérték.

A nedves kaják maradtak még ki. A nagyon olcsók általában kevesebb húst tartalmaznak és sok szemetet a drágábbak több húst és értékesebb anyagokat. Van amelyiket már túlzásnak tartom, szerintem az ár/minőség arány egyáltalán nem mérvadó a szélsőségeket kizárom (nagyon olcsó, nagyon drága) a többiből válogatok. Itt is mint fent írtam azt kell nézni melyik "tisztább". Általában 80-82% ezeknek víz és ha a maradékból 10% a hús, szerintem az már elég jó beltartalmú. Van egy táblázat (sajna nem is egy) amiben leírják, hogy körülbelül mennyi és milyen tápanyagokra van szükségük a cicáknak. Ott emlékeim szerint harminc valahány % egy normál felnőtt cica fehérje szükséglete, emellett kell nekik zsír meg szénhidrát, de ha érdekel biztos megtalálod.

Összességében én úgy tapasztaltam, hogy többfélét megpróbálok nekik adni (száraz, nedves több márka, több íz, nyers hús) és azt is figyelem mit esznek szívesen. Vannak olyan eledelek, amiket bekaparnak, mert ezzel is jelzik, hogy sz... és volt ilyen prémium táppal is. :D

Kicsit szerintem túl van ez már agyalva. Nekem is volt korszakom mikor a legjobbat akartam és szinte mindent elolvastam, de kb. oda lyukadtam ki, ahova te. Remélhetőleg nálatok is beáll majd az, ami a legmegfelelőbb, mert szerintem ez nagymértékben egyéni is. Van aki erre esküszik van, aki arra. Vannak homlok egyenest ellentétes vélemények bizonyos eledelekről...

2013. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vicuska87 ***** válasza:

Én egy hónapja váltottam Royal Caninról Taste of wildra (száraztáp)! Azért váltottam Royalról, mert elég sok volt a gabona benne, és a mesterséges anyag, ami rákkeltő hatású!

Most nálunk, taste of wild száraztáp megy, és Schesir, Almo Nature, Applaws, Grau, Porta21, Cosma, Granatapet alutasakosok, illetve konzervesek!

2013. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát köszönöm szépen mindenkinek, főleg ötös :)
2013. jún. 8. 14:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Vicuska87:eddig a Royal Canin mellett kampányoltál, biztos, hogy amit most ajánlasz, azok tuti jók? Melyiket higgyjük el? És mi lesz a 10 kg-s zsák Royal caninnal, amit erős ajánlásodra megvettem??
2013. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vicuska87 ***** válasza:

Kedves 8-as! Nehogy már rajtam kérd számon amit megvásároltál, kérlek!

Mit csinálj vele? Etesd meg a Royal tápot!

Mindenki higgyen saját magának, rengeteg időt töltök azzal, hogy cicával kapcsolatos dolgokról olvasok! Van már egy pár év tapasztalat is mögöttem!

Én váltottam, mert ezt jobbnak ítéltem meg, mindenkinek a szíve joga dönteni, hogy mit ad enni a cicájának!

Olvass utána te is a 2 tápnak. Biztosan találsz különbséget te is!

2013. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki mondta, hogy a Kitekat száraztáp nem jó, Royal Canint vegyünk neki. Mi is 10kg-at vettünk. :o)
2013. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!