Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr macskát ivartalanítása...

Szines89 kérdése:

Kandúr macskát ivartalanítása után nevelhetem-e kinti és benti tartózkodásra is?

Figyelt kérdés
Jelen pillanatban van egy két hónapos még nem ivartalanított kandúr macskuszom, eddig csak bent volt a házban. Későbbiekben ivartalanítás után ha kint is tartózkodna, a többi kandúr macska veszélyt jelentene rá? (verekedés, támadások) És mennyire kóborolna el? Ha valaki járt hasonló cipőben kíváncsi lennék a tapasztalataira.

2013. jún. 8. 16:52
 1/3 Valletta ***** válasza:
A kinti macska mindig veszélyben van, akár ivartalanított, akár nem. Ez azt jelenti, hogy elüthetik, kutyák elkaphatják, más macska elverheti, betegségeket szedhet össze, elkóborolhat, befoghatják. Gyerekkoromban nekünk mindig is kinti cicáink voltak, egyik sem érte meg az öregkort, felnőtt fejjel már nem tartanék kinn macskát.
2013. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még nem ivarérett, de én megvárnám az ivartalaníttatást a kiengedésig.
2013. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy cicám, akit szoba macseknak szántam, de nem lehetett bírni vele (nagyon kivágott) így ki is mehet. Ivartalanítva van. Igen, sajnos veszélyes dolog kintiként is tartani, mert bármi történhet vele. Én azt hiszem szerencsés is vagyok, mert nagyon okos és inkább félénkebb a cicám, ezért elővigyázatos, plusz olyan környéken lakom, ahol normálisak és macskásak a szomszédok, nincsenek kutyák és főút sincs a közelben. Az én cicámon (2 éves) még nem láttam verekedés nyomokat és lelkileg is kiegyensúlyozottnak tűnik, nem hiszem, hogy verik vagy bárki terrorizálja kint. Néha jönnek ide macskák és látom, hogy inkább játékos hangulattal közelít vagy messziről figyelik egymást. Azt hiszem kialakult itt a rend, mindenki tudja, hol a határ. Nekem előtte volt egy szintén ivartalanított kandúrom, aki kinti benti volt 14 évig élt, de sajna el kellett altatni valami ismeretlen betegség miatt. Viszont a 14 év alatt egyszer sem volt beteg és egyszer sem volt rajta még csak egy körömhegynyi sérülés sem. Soha nem volt bolhás és egyetlen egy kullancs volt benne...

Nem kóborolnak el messzire. Mindig a közelben látom a mostani cicám is és ha hívom az esetek többségében jön (10-ből 8x). Második későbbi hívásra már tuti bejön. Mindig bent alszik, este bezárjuk, de ezt már meg is szokta, nincs vele gond, magától is jön. Van mikor látom, hívom, de úgy tesz, mint aki nem hall, mert éppen jól érzi magát és nincs kedve még bejönni. Télen szinte csak kifut vécézni és jön is vissza, pedig van bent alom.

Szóval nekem vagy szerencsém van és okos cicáim vannak/voltak vagy ha jó a környék és jól bánnak a cicával és elég okos is, akkor tökéletesen alkalmazkodnak a dolgokhoz.

2013. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!