Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen szűklátókörűek...

Miért ilyen szűklátókörűek (ostobák) az emberek?

Figyelt kérdés

Rengetegen azt hiszik, hogy a macskák buták, önzőek stb. és ezért utálják őket. Nem veszik észre, hogy ez nevelési hiba.

Az én macskáimra a legfinomabb falatokat rábízhatom, mert nem esznek bele, sőt még vigyáznak is rá. Soha nem mennek a szomszédba szarni, randalírozni, és még sorolhatnám...

Mellesleg akik azt mondták, hogy utálják a macskákat a fent említett dolgokon kívül nem tudtak érvelni. Én meg őszinte vagyok, és elmondom, hogy nincsen megnevelve a macska, azért ilyen. Erre mindig letámadnak, hogy milyen hülye vagyok, meg nincsen igazam.

Érdekes, mikor ezek az emberek találkoznak a cicáimmal, mindig megjegyzik, hogy ezek nem is olyan utálatosak. De akkor sem ismerik be, hogy tévedtek.

Hogy lehetne ezt terjeszteni, hogy a macskáknak is szükségük van a nevelésre, mint a gyerekeknek, kutyáknak? miért nincsen macskaiskola? Hogyan lehetne ezt az egészet elkezdeni? Merem remélni, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki neveli a macskákat. :)


2013. jún. 8. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van! A mi macskáink is ugyanúgy megvannak nevelve,mint a kutyáink. Sokan vannak úgy vele,hogy a macskát nem kell nevelni, és rájön,hogy még se ártott volna neki,mert agresszív lett. Sokan szerintem azért nem szeretik a macskákat,mert azt hiszik,hogy agresszívak.Pedig ez tényleg csak nevelés kérdése. :D
2013. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ezt én sem értem, hogy lehet egy állatra emberi tulajdonságokat aggatni, mint ahogy te is írtad: önző, buta.. az állatok az ösztöneik alapján cselekszenek, nem tudatosan, mint az ember.. ezért nincs is gonosz, vagy agresszív állat.. annyiban nem értek veled egyet, hogy szerintem nem feltétlen szükséges idomítani, nevelni a macskákat, nekem van 3 macskám, sosem próbáltam őket megnevelni, vagy olyat kényszeríteni rájuk, amit maguktól nem csinálnának, ennek ellenére nincs velük semmi baj, nem támadnak rá senkire, nem piszkítanak mindenfelé, ha kajával vagyok a közelükben nem próbálják meg "lenyúlni", nagyon aranyosak, szelídek mindenkivel.. ha meg van nekik adva minden feltétel, pl. elegendő élettér ( a macskák nem érzik jól magukat egy házban), megfelelő kaja, stb.. akkor teljesen kezelhető, aranyos kis állatok..
2013. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Nem te vagy az egyetlen ne aggódj!

De amíg az emberek a macskát egy darab tárgyként kezelik, addig mit vársz?

Majd ha emberek úgy tekintenek a macskára, mint egy állatra, és foglalkoznak vele, akkor lehet változást észre venni!

2013. jún. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

és az a baromság, hogy az egyik ismerősöm fél!!! a macskáktól??? mert aztán az annyira veszélyes állat...merthogy karmol!!! ja, oda se megy, alapban a legtöbb cica bizalmatlan egy vadidegennel szemben, karmolni akkor fogja, ha piszkálják..


a kutya meg olyan veszélytelen, sokkal több kárt tud okozni, meg is ölheti az embert, egy macskánál elég kevés az esély...

2013. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a múltkor meg azon csodálkozott, hogy a cica nem kakál összevissza mindenhova, és elássa a kakiját...
2013. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

vagy a másik, aki felháborodva mesélte, hogy képzeljük, mit csinált a lakótársának a macskája. (azt hittem, felmászott az asztalra, vagy valami hú, de nagy disznóságot csinált.)

az volt a borzalmas dolog, hogy hazahozott egy egeret...

2013. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen emberekkel nem is kell foglalkozni és csak mosolyogva lehet rájuk nézni, hogy mennyire "okosak és tapasztaltak", mikor még 2 percet sem voltak egy légtérben egy macskával. Általános hülyeségeket szajkóznak, aminek vajmi kevés köze van a valósághoz vagy csak kiragadnak a nagy egészből pár apró részletet.

Ami azt illeti a macskákat is lehet nevelni, de ők jóval önállóbbak, mint mondjuk a kutyák. Azért is lehet velük kevesebb "trükköt" megcsináltatni meg vizsgálni a viselkedésüket, mert ők csinálják a dolgokat, ha éppen olyan kedvük van. Ezt olvastam is valahol, hogy nehéz őket tanulmányozni, mert akkor minden egyes macskának a lakhelyére kéne menni, ahol igazán olyanok, amilyenek, míg a kutyákat ha beviszik egy otthonától távoli (vizsgálati)helyre, ott is lehet eredményesen dolgozni velük.

Szerintem a macsekok nagyon intuitívak, ezért nem is kell őket olyan szinten nevelni. Ha jól vannak tartva és biztonságban érzik magukat (plusz szerintem ivartalanítottak), akkor alapból szobatiszták és nem igazán rosszalkodnak és szeretnek is sokat otthon lenni, ha esetleg kijárósak is.

Amiket írtál azok ösztönök. Itt is külön kéne választani tartási szokás szerint az állatokat. Egy kinti ivaros kandúrt nem tudom hogyan lehetne megnevelni arra, hogy ne menjen csajozni ne randalírozzon és ne ürítsen más területére. Ugyanúgy egy ivaros kutyát is nehéz lenne visszatartani, ha olyan szabad lenne, mint a macska.

Aki veszi a fáradságot, hogy megismerjen egy cicát annak szerintem más lesz a véleménye, aki meg csak dumál, azzal úgysem lehet mit kezdeni, ha csak a szája jár, addig nem is érdekes, csak ne bántsa az állatokat.

2013. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt még hozzátenném, hogy nekem kiskorom óta vannak(nevelt!) cicáim. Akkor még mind kinti cica volt és ivaros. Volt, hogy tíznél is több volt, és sosem csavarogtak feleslegesen, falkában éltek. Éjjel elmentek vadászni, de minden egyes egeret, vakondokot stb. én kaptam meg tőlük. :)

Velem szerettek sétálni jönni, de maguktól nem igazán jutott eszükbe (még az ivaros kandúrok se nagyon mentek, főleg, ha észrevettem, hogy készül csavarogni és rászóltam).

A trükkökről meg annyit szeretnék, hogy gyorsan (néha gyorsabban, mint a kutyák) megtanulták.


De az is lehet, hogy csak nekem volt szerencsém ezekkel a macsekokkal. Mivel mindent magamnak tapasztaltam ki, lehet egyedfüggő is, nem csak nevelés. Nyilván csak a saját tapasztalataimból nem vonhatok le következtetéseket.

Azt persze tudom, hogy a macska nem kutya. Értem a különbségeket is.

De szerintem kéne nevelni a cicákat is. Pl én biztonságosabbnak érzem, hogy nem csavarog----> nincs ki bántsa :)

2013. jún. 9. 10:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Meg persze vannak olyan emberek, akik zsigerből tudják őket kezelni. Lehet ezek közé az emberek közé tartozol. Ami ritka és ezt kevesen értik meg, főleg akik nem is csípik a cicákat. Erős kötődésed lehet hozzájuk... az intuícióval akartam ezt kifejezni, hogy ösztönösen értik/érzik a cicák, hogy te mit is akarsz, de ezt én nem nevelésnek nevezném, ez szerintem sokkal több. Szerintem szerencsés vagy, hogy ezt átélheted. :)
2013. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Erre még nem is gondoltam, de köszönöm. :)

Az biztos, hogy erősen kötődök hozzájuk. Minden állatot nagyon szeretek kiskorom óta. A kutyákat is legalább annyira, mint a macskákat. Viszont értelemszerűen nagyobb szükség van felhívni az emberek figyelmét, hogy a macskák a hiedelemmel ellentétben nem is rosszak. Én nem is tudom felfogni azt sem, hogy pl hogyan lehet vagy csak a kutyákat vagy csak a macskákat szeretni. Minden állat megérdemli a szeretetet,törődést. :)

2013. jún. 9. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!