Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet rászoktatni a 2...

Hogyan lehet rászoktatni a 2 és fél honapos kiscicát, hogy több száraz tápot egyen?

Figyelt kérdés

Az elején kaptunk ajándékba whiskas baby csomagot, de abbol a cica nem eszi meg a szárazat, utána vettem neki

1-4honapos royal canint, de abbol keveset eszik és abbol is csak akkor ha összekeverem a konzervvel. Mit ajánlotok?


2009. okt. 9. 08:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
50%
A két és fél hónapos cica valószínűleg nem fogja kedvelni a száraztápot. A fogai is kissé gyengék ehhez és amúgy sem nagyon szeretik a macskák a szárazat.
2009. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Legyen éhes...

(A miénk, miután a kutya is megérkezett, simán ette annak a tápját is, lényegében nem is kap már mást, ha épp nem konzerv v. emberi fogyasztásra alkalmas csirke-valami a menü, esetleg a fogott egér, galamb, veréb, rigó, repülő rovarok,...)

2009. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Állatorvosom szerint a száraz táp egészségesebb a cica számára, mint a konzerv. Abból is olyat érdemes venni, ami színezőanyagoktól mentes, nincs benne szója (allergiát okoz). A táp ne legyen folyamatosan előtte. Napi 1x elég etetni és annyit odaadni, amit épp elfogyaszt. Ezt persze felnőtt macskára értendő.

A cicád még kicsi. Kölyök tápot vegyél, olyat, amit könnyen szét tud rágni, nem töri ki a fogacskáit. SZerintem jó megoldás, hogy konzervvel kevered. Folyamatosan emeld majd a száraz táp mennyiségét a konzervvel keverve és így szerintem rá fog szokni. Csak ne hagyd, hogy válogasson az ízek között.

Én amúgy vegyesen etetem az enyémet. Piszkosul válogatós lett sajna. SZáraz az mindig előtte van, ropogtathat belőle. Konzervből meg kis mennyiségeket kap, kb. napi 3x. A doki azt mondta, ez így nem jó. Mindig uakkor kéne etetni és hagyni, hogy kiürüljön a gyomra és rendesen megéhezzen, ne kelljen folyamatosan emésztenie. Biztos igaza van.

2009. okt. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozz másik táppal, az enyém se mindegyiket eszi meg,az egyiket falja, a másikra rá se nézz.

Ja és próbáld ki, hogy ne adj neki egyszerre sokat, a zacsit meg zárd le gondosan, hogy mindig "friss" legyen.

2009. okt. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A tápot lezárt üvegben tartom, a boltban is ezt tanácsolták, szoval elvileg friss. Csak azért nem értem hogy a cica miért nem eszi, mert a whiskast meg sem kostolta, amikor ezt megvettem kb 2-3 hete akkor még rajongott érte, most meg picit eszik csak belőle azt is csak ha keverem, ha magába rakom ki akkor megkostolja de utána kapar.
2009. okt. 9. 09:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Jah, és elvileg bébitáp, mert a royal canin kimondottan 1 és 4 honap közötti cicáknak késziti amit vettem neki, a fogai is erősek, jokat harap vele :)))
2009. okt. 9. 09:46
 7/11 anonim ***** válasza:
két cicám van, az egyik már 4 éves, és nagyon sokáig csak tasakos kaját kapott. a kakija lágy volt, a fogai már kezdtek sárgulni, és olvastam, h a száraztáp sokkal egészségesebb, és most már csak azt eszik. sokkal egészségesebb a kakija, a foga meg tiszta, fehér. egyszerűen nem kap mást, így kénytelen azt enni, és most már szereti is. a kicsi, úgy 1-2 hónapos lehet, meg az elejétől fogva azt kap, és teljes örömmel eszi, semmi gondja vele. csak azt kapjon, és ennyi, éhen nem akar halni, szóval meg fogja enni.
2009. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy jól zárd le,hátha neked beválik, mert a mienk is pl: Darlingot csak "frissen" eszi meg, amikor megvesszük aztán már akármit csinálok vele / begumizom, bele még egy zacsiba/ nem kell neki,a másik macska viszont megeszi. A Purina one-nál mindegy neki pedig azt csak a saját zárójával lezárom./ az lezárható zacskos/
2009. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, sokat tanultam belőlük.
2009. okt. 9. 10:05
 10/11 anonim ***** válasza:
A száraztáp folyamatosan lehet a cica előtt és friss víz is.A cicák többször esznek kicsi adagokban,de nekem olyan cicám is volt aki soha nem ette meg a száraztápot.
2009. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!